משכנתא לא צמודה על בסיס תשואת עוגן המק"מ

או במילים פשוטות: הלוואה בשקלים גמישה במיוחד, ללא הצמדה, עד 30 שנה

​​
בשני משפטים:
הלוואת משכנתא לא צמודה זו ניתנת לתקופה של 30 שנה לכל היותר. הריבית של הלוואה זו מתעדכנת אחת לשנה לפי מרווח קבוע מרווחי המק"מ (מלווה קצר מועד). את משכנתא על בסיס עוגן המק"מ ניתן לפרוע בכל שיטות הפירעון הנהוגות בבנק ירושלים.
 
למי מתאים המסלול?
משכנתא על בסיס עוגן המק"מ מתאימה למי שזקוק להלוואה נוחה עם יתרה הולכת ופוחתת למשך 30 שנה.
 
יתרונות המסלול
  • הימנעות מהצמדת קרן ההלוואה למדד המחירים לצרכן
  • משכנתא לא צמודה לטווח ארוך בריבית קבועה לשנה
  • תשלום חודשי קבוע לתקופה של שנה ללא חשש לשינוי בתקופה זו, לעומת תשלום העלול להשתנות לעיתים תכופות בהלוואה על בסיס ריבית הפריים 
  • היתרה הולכת ופוחתת (כאשר הפירעון החודשי כולל קרן וריבית).
  • גמישות מלאה- פירעון מלא או חלקי של ההלוואה אחת לשנה. ניתן לסלק את ההלוואה ללא עמלת פירעון מוקדם ׁׁׁ(למעט עמלה תפעולית בסך 60 ₪). 
  • אפשרות מעבר להלוואה אחרת בכל תחנת עדכון ריבית. היתרון: ההחלטה ליטול הלוואה במסלול המוצע נתונה לשינוי ומקנה לכם ביטחון. המעבר מהלוואה שקלית לא צמודה למסלול אחר הינו חד-פעמי.

אופן התשלום
משכנתא זו ניתן לפרוע עפ"י לוח שפיצר, גרייס או בלון. במסלול זה ניתן לבחור בתשלום בגרייס חלקי (ע"ח הריבית בלבד) למשך תקופה של עד 7 שנים ובהמשך התקופה תשולם הקרן בלוח שפיצר. ובלון – למשך תקופה של עד שנתיים וחצי.

סדרי פירעון
תשלום ההלוואה מתבצע באמצעות הרשאה לחיוב חשבון. החיוב בגין ההלוואה מתבצע אחת לחודש ב-1, ב-10 או ב-15 לחודש בהתאם לבחירתכם. 
הפירעון המוקדם יתבצע ללא עמלת פירעון מוקדם רק בתנאי שתישלח הודעה 10 ימים מראש כמקובל. הסילוק לא יפחת מ- 10% מיתרת ההלוואה ויבוצע תוך 45 יום ממתן ההודעה. במידה ויבוצע פרעון מוקדם שלא במועדי עדכון הריבית (אחת לשנה) ייתכן שתהיה עמלת פרעון מוקדם. במקרה כזה, תחושב העמלה ביחס למועד שינוי הריבית הקרוב ולא ביחס למועד סיום ההלוואה. 

מתן ההלוואה כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

מה עוד יעניין אותך?

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות