בלוג

למה כדאי לשקול לבצע מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא

משכנתא נלקחת לעשרות שנים שבמהלכן חלים הרבה מאוד שינויים בחיים. כך עלול לקרות שבעוד כמה שנים המשכנתא שלך תתחיל להכביד על התקציב המשפחתי, ובמקביל אולי יחולו גם שינויים במדד המחירים לצרכן ובשערי ריבית הפריים או המט"ח. במקום להיות מתוסכל מכך שיכולת לעשות הכל אחרת, פשוט תמחזר. מיחזור משכנתא זהו שמו של תהליך שבו אתה מחליף את המשכנתא הישנה בחדשה כשהמטרה היא לקבל תנאים טובים יותר.
כשהריבית במשק יורדת הרבה מתחת לזו שהיתה כשאתה לקחת משכנתא, זה הזמן לבצע מיחזור משכנתא

חשוב לזכור

הליך מיחזור משכנתא כולל מספר תשלומים:
  • תשלומים על המשכנתא הקיימת, כגון עמלות פירעון מוקדם, (עמלה קבועה ומפוקחת על ידי בנק ישראל, עליה לא ניתן להתמקח) עמלה תפעולית, עמלת היוון, עמלת אי הודעה מוקדמת ועמלת מדד ממוצעת. 
  • תשלומים חדשים בעת מיחזור משכנתא, כגון עמלת פתיחת תיק, איגרת לביטול משכנתא מקורית, עמלת שינויים והפקת מידע וכן הלאה. העלות של עמלות אלו לא קבועה והיא משתנה בין בנק לבנק.

על מה אפשר להתמקח?

התשלומים הנוספים אותם תידרש לשלם כוללים: עמלת פתיחת תיק, איגרת לביטול משכנתא מקורית, עמלת שינויים והפקת מידע, הוצאת נסח טאבו והערכת שמאי מחודשת (במקרה שתחליט לעבור לבנק אחר). עלותן של עמלות אלה אינה קבועה והיא משתנה בין הבנקים. לכן תנהג נכון אם תתמקח ותנסה לקבל הנחה או אפילו לבטל חלק מהן. 

על מה אי אפשר להתמקח?

מיחזור המשכנתא שלך פוגע ביכולתו של הבנק למשכנתאות להרוויח מהריבית הגבוהה שעליה התחייבת לו, ועל כך תצטרך לפצות אותו. עמלת הסילוק המוקדם (קנס היציאה) מהווה חלק מפיצוי זה ונוסחת החישוב שלה קבועה, נוקשה, מפוקחת על ידי בנק ישראל ולא ניתנת למיקוח.

להחליף בנק או לא להחליף בנק?

הבנקים, שמפסידים ממיחזור המשכנתא ואובדן הריבית הגבוהה, יאבקו כדי לשמר אותך כלקוח על מנת שלא יאבדו את כל הרווח מתשלומי המשכנתא שלך. אם תישאר באותו הבנק תחסוך לעצמך את הצורך במילוי טפסים ואת התשלום עבור הערכה מחודשת של הנכס. מעבר לבנק חדש, שלא נפגע מהירידה ברווחיות המשכנתא שלך, יעמיד אותך בעמדת יתרון היות שהבנק יעשה כל שביכולתו כדי להציע לך משכנתא בתנאים נוחים כדי להרוויח אותך כלקוח. העצה הטובה ביותר תהיה לעשות סקר שוק וללכת עם ההצעה הטובה יותר.  

מה מציעים בבנק ירושלים? 

בנק ירושלים הוא בנק קטן יחסית ולכן קל לנו להיות יעילים, להגיב במהירות לתנאי השוק ולאמץ טכנולוגיות חדשות שמפחיתות את עלויות הניהול. אנחנו מציעים לך מגוון מסלולי משכנתאות, בריבית קבועה או משתנה, ונלווה אותך עד שתמצא את מסלול ההלוואה למשכנתא שמתאימה לך ביותר.  אצלנו תוכל ליהנות מתנאים נוחים ומשתלמים במיוחד, הדרכה צמודה, ליווי אישי ושקט נפשי בדרך לדירה.
יש לך משכנתא בבנק ירושלים? שווה לך להישאר. תהליך מיחזור המשכנתא בבנק ירושלים קצר ויעיל ואינו כולל את כל הטרחה, המאמץ וההוצאה הכספית שיש במעבר לבנק אחר. ​ 
לביצוע חישוב תמהילי משכנתא היכנסו לעמוד מחשבון משכנתא של בנק ירושלים >

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן הלוואה כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות