בלוג

משפצים? הלוואה לשיפוץ הבית תסייע לכם במימון

החלטתם לשפץ את הבית? זה הזמן לחלום על המטבח החדש, הריצוף האופנתי, חדר רחצה מפנק או הרחבת החדרים והוספת מרפסות. לא משנה מה החלום שלכם, שיפוץ הוא פרויקט מורכב שחשוב לנהל אותו נכון.

הקירות כבר מתקלפים, הארונות כבר רופפים, ואין מנוס מלבצע שיפוץ שגם ישפר את איכות החיים וגם יעלה את ערך הנכס. אז איך מממנים את שיפוץ החלומות? 

השלב הראשון הוא הגדרת מטרות השיפוץ ותקציב השיפוץ. אם מדובר בשיפוץ קטן, ניתן לבחור בהלוואה מיידית לצורך מימון השיפוץ. אם מדובר בפרויקט גדול, שעתיד להיות יקר ותוכלו ליהנות מתוצאותיו בטווח הארוך, ניתן לשקול לבדוק אפשרות של שעבוד הנכס בתמורה לקבלת הלוואה לשיפוץ הבית של סכום גדול שאותו שניתן לפרוס לשנים ארוכות, או במילים אחרות: משכנתא לשיפוץ הבית.

הגדרת תקציב השיפוץ

אם מדובר בשיפוץ גדול ומורכב, רצוי להגדיר מטרות וסדרי עדיפויות, ולפנות לספקים בבקשה לקבל הצעות מחיר לעלות העבודה ולעלות החומרים. לסכום שמתקבל ניתן לשקול תוספת מסוימת לצורך מימון הוצאות בלתי צפויות. אם במסגרת השיפוץ לא יהיה ניתן להתגורר בבית לתקופה קצרה, רצוי לכלול הוצאות מגורים זמניים בתקציב השיפוץ וגם לזכור שניתן לבקש קבלת פטור מארנונה לתקופה של 3-6 חודשים בכל זמן שאי אפשר לגור בבית.

הלוואה לשיפוץ ממוקד

אם מדובר במייקאובר קטן יחסית ניתן לקבל הלוואה מיידית למימון השיפוץ. קיימים מספר גופים שמציעים הלוואות מידיות, בנקאיים וחוץ בנקאיים, כשלרוב התנאים משתנים בהתאם לסוג הגוף המממן. הלוואה לשיפוץ הבית מסוג זה ניתן לקבל באמצעות הגשת בקשה מהירה דרך אתר האינטרנט, ללא צורך בערבים או בביטחונות. ניתן להחזיר את ההלוואה בפריסת החזרים גמישה ומותאמת לצרכי הלקוח.

משכנתא לשיפוצים מורכבים

אם מדובר בשיפוץ מאסיבי, שנדרש עבורו תקציב גבוה, ניתן לשקול לבחור במשכנתא לצורך מימון השיפוץ. ההבדל העיקרי בין הלוואה רגילה למשכנתא: במשכנתא אתם משעבדים את הבית כעירבון ליכולת שלכם לעמוד בהחזרים, וכך הבנק מבטיח את ההשקעה שלו ומפחית את רמת הסיכון שהוא לוקח על עצמו. לכן, הריביות יורדות באופן משמעותי ופריסת ההחזרים יכולה להימשך לתקופה ארוכה יותר ובכך להבטיח החזר חודשי נמוך שניתן לעמוד בו. בכל מקרה של שיעבוד נכס לטובת שיפוץ, ניתן לקבל סכום השווה לעד 70% מערך הנכס המשועבד (כפוף למגבלות בנק ישראל). לרוב, הבנקים מבחינים בין משכנתא לצורך שיפוץ ולבין משכנתא לכל מטרה אחרת ומציעים תנאים שונים לכל הלוואה, ולכן רצוי לבצע סקר שוק בין הבנקים בכדי למצוא הצעה אטרקטיבית ותחרותית. לאו דווקא הבנק שלכם יעניק לכם את התנאים הטובים ביותר. במקרים רבים, דווקא בנקים אחרים יציעו לכם הצעות אטרקטיביות יותר. ​​

מה אנחנו מציעים לך?

אנחנו בבנק ירושלים מציעים לך הלוואה לשיפוץ הבית באחד משני המסלולים האטרקטיביים שלנו:

  • הלוואה לכל מטרה: הלוואה של עד 200,000 ₪ בריבית תחרותית ובתנאים טובים, שניתן לקבל ללא ערבים או בטחונות באמצעות הגשת בקשה בקלות באמצעות אתר האינטרנט שלנו.
  • משכנתא למימון שיפוץ: משכנתאות במגוון מסלולים גמישים, בריבית קבועה או משתנה, צמודה לדולר או לריבית הפריים, במטרה לאפשר לכל לקוח למצוא את המסלול המתאים לו ביותר. מתלבטים? פנו לייעוץ במוקד המשכנתאות שלנו, בטלפון: 076-8095115.

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת.​ אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים
בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות