בלוג

הבנק מסרב לתת לך הלוואה? יש מה לעשות

בסך הכל רצית לפתוח עסק, להחליף מכונית או להחזיר חוב. הגעת לבנק עם תקווה גדולה אבל הבקשה שלך סורבה. מה זה אומר ואיך ממשיכים מכאן?

כל אדם שנזקק למימון כלשהו, בין אם להשקעה בנכס, פתיחת עסק או חופשה בחו"ל, פונה בדרך כלל לסניף הבנק שלו כאפשרות ראשונה, נוחה וזמינה. הבנקים אמנם מחויבים למתן שירות ללקוחות שלהם, אבל הם גם יכולים לבחור למי הם נותנים הלוואה ולמי לא.

מדוע בנקים מסרבים ללקוחות?

הבנקאי שבוחן את הבקשה שלך להלוואה, יתמקד בבדיקה של יכולת ההחזר שלך לעומת הסיכון. הדרישות לאישור או דחיית הלוואה משתנות מבנק לבנק ולעתים אפילו בין הסניפים השונים. בטרם תאושר הבקשה שלך או תידחה, הבנק בודק מספר קריטריונים שמעידים על מידת הסיכון הכרוכה במתן הלוואה:

  • כושר החזר
  • איתנות כלכלית
  • בטחונות וערבויות
  • התרשמות אישית

הבנק סירב לתת לי הלוואה, מה זה אומר?

אף אחד לא אוהב לקבל תשובה שלילית, בטח בכל הקשור לנושאים פיננסיים, אבל יחד עם זאת, יכול להיות שבמקרה זה "כל עכבה לטובה". גם אם הבנק היה מאשר לך את ההלוואה, יתכן שהתנאים שלה היו פחות טובים (ריבית גבוהה למשל), ולכן, עדיף להסתכל על העניין כהזדמנות ולא כמכשול.

הלוואה בנקאית מחוץ לבנק בו מנוהל חשבון העו"ש

קיבלת מהבנק שלך סירוב הלוואה אבל כבר הבנת שזה לא סוף פסוק. האפשרויות שעומדות לרשותך כוללות:

האפשרות הראשונה עשויה לכלול ריביות גבוהות מהרגיל ואילו השנייה תאפשר לך ליהנות מתנאי הלוואה נוחים של בנק, פיקוח רגולטורי של מפקח הבנקים ואפילו ללא צורך בערבונות או העברה של משכורת.
רוצה לבדוק אפשרותך לקבלת הלוואה וללמוד על אפשרויות נוספות? לחץ כאן.

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות