בלוג

הלוואה ללא ריבית – האם זה באמת קיים?

מפנטז על קבלת הלוואה ללא ריבית? יש אפשרות כזאת אבל לפני שאתה ממהר להגיש את הבקשה, הנה כמה דברים שחשוב לדעת

החיים בלתי צפויים ויש מצבים המצריכים גיוס של סכום כסף מיידי. רוב האנשים שזקוקים להלוואה פונים כשלב ראשון אל הבנקים או אל חברות מימון שונות אולם לא כולם יכולים או רוצים לעמוד בגובה הריביות המשתנות עבור ההחזר. אז מה עושים?

לאט ומעט

הלוואות ללא ריבית פחות שכיחות מהלוואות בתוספת ריבית מהסיבה הפשוטה שרוב המלווים, בין אם מדובר בבנקים או בגופים מוסדיים אחרים כמו חברות ביטוח או אשראי, דואגים לוודא שלא יגרם להם נזק בצורת הפסדים ואם אפשר, אז גם להרוויח על הדרך.

הלוואות ללא ריבית ניתנות רק במקרים מסויימים ולכן הסיכוי לקבל אותן נמוך בהרבה מהלוואות רגילות. בנוסף, הסכום שמאושר להלוואה ללא ריבית מוגבל בדרך כלל משמעותית מהסכומים הניתנים בהלוואות בתוספת ריבית, גם כאן הסיבה היא צמצום סיכונים ושמירה על מקורות המימון.

איזה גופים מלווים בלי ריבית?

לעיתים, פתיחת חשבון חדש בבנק יכולה להקנות לך הלוואה ללא ריבית כשהבנק משתמש בדרך זו בשביל למשוך לקוחות חדשים. בחלק מהמקרים, הבנק עובד בשיתוף פעולה עם חברה מסוימת ומאפשר לעובדי החברה הלוואות ללא ריבית אבל אפשרות זו פחות רלוונטית לציבור הרחב.

גופים אחרים הפועלים בתחום ההלוואות ללא ריבית הם ארגוני צדקה, גמ"חים או עמותות. שיטת העבודה מתבססת בעיקר על מימון שמגיע מתרומות פילנטרופיות ואם תהית אז התשובה היא כן - כמעט 100% של הלווים בשיטה זו מחזירים את ההלוואה.

מה הסיכוי שלי לקבל הלוואה בלי ריבית?

הסיכוי לקבל הלוואה בלי ריבית נמוך אבל קיים. הגופים שמלווים בלי ריבית נעזרים בקריטריונים נוקשים שמסייעים להגדיר מי זכאי להלוואה ומי לא. העמותות הפועלות בתחום משרתות בעיקר אוכלוסיה נזקקת שמוכיחה צורך דחוף וחשוב (למשל כסף זמין עבור טיפול רפואי שאינו סובל דיחוי) וכן אמצעים כלכליים מוגבלים שלא מאפשרים פתרון אחר.

האותיות הקטנות

האפשרות לקבל הלוואה ללא ריבית אמנם קיימת, אבל חשוב לזכור שאף אחד לא מחלק כסף "בחינם" ותמיד יש תנאים מוקדמים או דרישות. אם אתה מעוניין להגיש בקשה להלוואה ללא ריבית, חשוב מאוד שתבדוק את כל תנאי התשלום מראש. אם פתחת חשבון בנק חדש למטרה זו, שים לב שכנראה תידרש להעביר משכורת בגובה מסוים, להציג ביטחונות או ערבים.

מעוניין לקבל מידע נוסף על אפשרויות הלוואה זמינות ומהירות? קרא עוד על ההלוואות שלנו.

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות