בלוג

מתי לא כדאי לקחת הלוואה מחברת כרטיסי האשראי?

על הנייר זה נשמע נפלא: הלוואה חוץ בנקאית שאינה מותחת את גבולות מסגרת האשראי שלך ושאינה מצריכה ביורוקרטיה בנקאית או ערבויות, ושניתנת לך במהירות. אך האמת, כמו תמיד, מסתתרת באותיות הקטנות: הלוואה חוץ בנקאית מחברת​​ כרטיסי אשראי נושאת לרוב ריבית שהינה בין הגבוהות במשק ויכולה להגיע עד לכ-15% מסכום ההלוואה.

הבנק סרב לתת הלוואה? לפני שאתה פונה לחברת כרטיסי האשראי שלך, קח בחשבון שרוב החברות שייכות לבנקים הגדולים, והריבית לרוב תהיה גבוהה

דברים שכדאי לדעת לפני שמב​קשים הלוואה מחברת כרטיסי אשראי

החברות לרוב יציעו לך הלוואה מהירה וזמינה דרך אתר האינטרנט שלהן או במוקד המכירה, אך לפני שמתפתים למהירות ולקלילות, מומלץ לקרוא את האותיות הקטנות ולברר את הדברים הבאים:

  1. מהי הריבית האפקטיבית שגובה החברה?
  2. מהי מדיניות ההחזרים של החברה והאם היא גמישה ומתאימה לצרכים שלך?
  3. מהי תקרת סכום ההלוואה והאם סכום זה עונה על הצורך שלך?
  4. מה דירוג הלקוח שלך בחברת כרטיסי האשראי וכיצד הוא משפיע על התנאים? לרוב לקוחות פרימיום ייהנו מתנאים טובים יותר.

כמו כן, חשוב לזכור שדחיית החיוב החודשי או רכישה בתשלומי קרדיט הן הלוואות לכל דבר ועניין, ולכן לפני שמבצעים אותם כבר במעמד הקנייה, מומלץ להבין את גובה הריבית המשולמת על עסקאות אלו, ולהשוות אותה לריביות שמציעים במקומות אחרים.

המספרים מדברים בעד ע​צמם

כ-10% בלבד מסך כל ההלוואות של משקי הבית ניטלות דרך חברות כרטיסי האשראי, למרות מאמצי השיווק האגרסיביים, וזאת מכיוון שהבנקים עדיין מציעים ריביות בתנאים טובים יותר. לקוחות פונים לחברות כרטיסי האשראי במקרים שבהם הם חשים שאין להם ברירה אחרת ומתוך חשש שהריבית על המינוס בבנקים תהיה גבוהה יותר. למעשה, יש ברירה אחרת שמאפשרת נטילת הלוואה בתנאים מועדפים של בנק וללא השפעה על מסגרת האשראי בבנק שלך – הלוואה בנקאית מבנק אחר.

מה אנחנו מציעים לכם?​

אנחנו מציעים ללקוחות כל הבנקים הלוואה מהירה בתהליך ידידותי ובתנאים טובים שרק בנק יכול להציע. כמו כן, אנחנו בבנק ירושלים לא מאמינים באותיות קטנות ולכן מפרטים את כל התנאים בשיחת וידאו עם נציג ההלוואות.

תנאי ההלוואה שלנו כוללים: הלוואה מידית של עד 200,000 ₪​, ללא צורך בביטחונות, לצד מדיניות החזרים גמישה המאפשרת פריסת ההחזרים למשך של עד 10 שנים. מכיוון שאנחנו בנק קטן ויעיל, גם תנאי הריביות שאנחנו מציעים אטרקטיביים במיוחד. לפרטים נוספים או להגשת בקשה להלוואה און ליין.

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות