בלוג

משכנתא או הלוואה - מה ההבדל בין השתיים

​​​

​משכנתא או הלוואה - מהו ההבדל בין השתיים ואיך בוחרים? ובכן, משכנתא הינה הלוואה שמשעבדים כנגדה נכס. מכיוון שהיא נחשבת להלוואה בטוחה יותר מהצד המלווה, היא מוצעת לרוב בריבית נמוכה יותר מהלוואה רגילה ולתקופה ארוכה יותר. מעבר לכך, בנקים למשכנתאות כפופים להוראות בנק ישראל כשהם מלווים הלוואות לדיור. את סכום ההלוואה מגביל הבנק בהתאם לשווי הנכס ולמטרת ההלוואה ועליך כלווה להוכיח יכולת לעמוד בהחזרים חודשיים.

משכנתא היא סוג של הלוואה. מתי לוקחים הלוואה ומתי לוקחים משכנתא? לפניך כל ההבדלים בין השתיים
בניגוד למשכנתא, הלוואה ניתנת לעיתים ללא צורך בביטחונות, בביטוחים או בשעבוד של נכסים, ולכן הליך אישורה קצר ופשוט יותר, אך היא מוגבלת עד לסכום מסוים. מכיוון שהיא נחשבת לבעלת סיכון גבוה יותר לצד המלווה, לרוב הריבית תהיה גבוהה יותר מהריבית על משכנתא וכן תקופת פריסת ההחזרים תהיה קצרה יותר. 

מתי ניתן לשקול נטילת משכנתא?

אם מדובר במימון לצורך רכישת נכס חדש, לרוב משכנתא תהייה עדיפה משיקולי ריבית ופריסת ההחזרים לטווח ארוך. 
אם קיים ברשותך נכס בר שעבוד, ניתן יהיה לבחון נטילת משכנתא למטרות שונות (נקראת גם "הלוואה לכל מטרה​" כמו פירעון הלוואות אחרות, מימון רכישת דירה נוספת, שיפוצים, לימודים  וכדומה). מומלץ לשקול את נטילתה במקרים הבאים: 
גובה הסכום: נטילת משכנתא מתאימה יותר לסכומים גדולים או לצורך בפריסה לתקופה ארוכה, של מעל 6 שנים. 
שיטת ההחזרים: בהלוואת משכנתא יש מגוון רחב יותר של מסלולי קביעת ריבית  מאשר בנטילת הלוואה רגילה. 

מתי לשקול קבלת הלוואה?

הליך קבלת ההלוואה לרוב קצר יותר ומהיר יותר מהליך קבלת משכנתא. הלוואה מאפשרת מימון מהיר למטרות בטווח הקצר. מומלץ לשקול נטילת הלוואה במקרים הבאים: 
מטרת ההלוואה: הלוואה ניתן לקחת לכל מטרה, החל מרכישת רכב חדש, לימודים, חופשה, חתונה. ניתן גם לקחת הלוואה לסגירת המינוס (אוברדרפט) בחשבון הבנק, שכן הריבית על המינוס לרוב גבוהה יותר מהריבית על ההלוואה. 

מה אנחנו בבנק ירושלים?

הלוואות: הלוואה לכל מטרה עד 200,000 ₪, ועד 72 חודשים ללא צורך בביטחונות וערבויות, בתנאים נוחים וגמישים המאפשרים לך לקבוע את משך תקופת ההחזר ואת גובה ההחזר החודשי לפי מה שנוח לך. שירותי ההלוואות של בנק ירושלים מתאימים ללקוחות כל הבנקים, ללא צורך בהעברת משכורת. לחץ להגשת בקשה להלוואה.
משכנתאות: מגוון מסלולי משכנתאות, צמוד ולא צמוד, בריבית קבועה או משתנה, שמבטיחים לך למצוא את המשכנתא המתאימה לך ביותר, לצד קבלת ליווי מקצועי ואישי לאורך כל הדרך. 

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות