ניהול עצמאי של קופות גמל וקרן השתלמות

מרגישים שאפשר להוציא יותר מהחיסכון שלכם? שהתיק שלכם לא מקבל את מלוא תשומת הלב? בנק ירושלים בשיתוף קל גמל ופנסיה בע"מ מציגים מכשיר השקעה חדשני

מהי קופת גמל בניהול אישי (IRA)?

קופת גמל בניהול אישי הינו מו​צר פנסיוני המאפשר לך לנהל את השקעות קופת הגמל או קרן ההשתלמות שלך באופן עצמאי או באמצעות מנהל תיקים לבחירתך. כך תוכל לנהל בעצמך את קופת הגמל שלך, להתייעץ עם היועץ בבנק שאתה סומך עליו או לבחור את מנהל התיקים שלדעתך ינהל את החסכונות שלך בצורה הטובה יותר.

מי היא קל גמל ופנסיה בע"מ?

קל גמל ופנסיה בע"מ מקבוצת FMR – בית התוכנה המוביל בשוק ההון - הוקמה במאי 2012 וקיבלה רישיון ממשרד האוצר לניהול קופות גמל בניהול אישי. מטרת החברה היא לשמש כתשתית חוקית ותפעולית לקופות גמל וקרנות השתלמות בניהול אישי ולספק פלטפורמה זו כשירות למנהלי תיקים*.

קל גמל ופנסיה בע"מ הקימה מערכות ממוחשבות המספקות שירות מלא וממוכן מקצה לקצה: מערכת עמיתים, מערכת לניהול תיקים, מערכת לניהול מדיניות השקעה, ממשקים לבנקים, לחברי הבורסה ולמערכות מסחר, דיווחים לעמיתים ומערכות קצה לעמיתים באמצעות האינטרנט ואפליקציות סלולריות.

העברת קופת גמל קיימת לקופת גמל בניהול אישי

באמצעות העברת קופה קיימת לניהול אישי, תוכל להרכיב את קופת הגמל המתאימה לך, בהתבסס על הצרכים שלך, הסיכון שברצונך לקחת וההעדפות שלך.

למה כדאי לעבור לניהול אישי של קופת גמל וקרן השתלמות?

 • יכולת תכנון מס טובה יותר
 • שקיפות מלאה – בכל רגע נתון אתה יכול לצפות בנתוני המסחר ובהרכב התיק
 • יכולת תגובה מיידית לתנודות השוק –  רכישת ומכירת נכסים בתוך יום המסחר

 מי יכול לבצע את ההעברה של קופת גמל קיימת לניהול אישי?

 • בעלי קופות גמל במעמד עצמאי עם הפקדות עד שנת 2008
 • בעלי כל סוגי קרנות ההשתלמות (שכיר או עצמאי, קרן פעילה או לא פעילה)
 • בעלי קופות גמל במעמד עצמאי עם הפקדה אחרי 2008 כשמקור הכסף הוא ירושה או רכיב פיצויים (מוגבל בתקרה של כ-3,200,000 ש"ח)​​

 ניהול חיסכון בקופת גמל בניהול אישי (תיקון 190 לפקודת מס הכנסה)

ניהול חיסכון בקופת גמל בניהול אישי יאפשר לך ליהנות מיתרונות רבים על  פני ניהול השקעות בחשבון הבנק ובהם:

 • אי​ן תשלומי מס שוטפים
 • משיכת קצבה החל מגיל 60 בפטור מלא ממס
 • אפשרות משיכה הונית חד פעמית בניכוי 15% מס נומינלי על הרווח, בכפוף לקיום קצבה מזערית החל מגיל פרישה (67 לגבר, 62 לאישה)
 • העברה בין דורית – מוטבים לעמית שנפטר רשאים לקבל את הכספים כקצבה פטורה במלואה ממס אובמשיכה הונית חד פעמית בניכוי 15% מס נומינלי על הרווחים
 • עמלות מסחר נמוכות

מתי תוכל לפתוח קופת גמל בניהול אישי (שאינה ניוד של קופה קיימת)?

 • ​אם ברשותך תלוש משכורת באפשרותך לפתוח קופת גמל בניהול אישי במעמד עצמאי. ככל שגילך מתקרב למועד גיל הפרישה, כך ניהול החיסכון באמצעות קופת גמל בניהול אישי הופך להיות יותר אטרקטיבי עבורך. נכון להיום תוכל להפקיד לקופה מסוג זה כל סכום שתרצה.
 • אם ברשותך חיסכון פנסיוני בגובה "הסכום הקובע" (שווי של כ-810,000 ₪ נכון ל-01/01/2016) בקופת גמל לקצבה שאינה קופת גמל בניהול אישי או שהנך מקבל קצבה בפועל מקופת גמל לקצבה או מקבל פנסיה תקציבית בסכום שאינו פחות מ"סכום קצבה מזערי" (כ-4,500 ש"ח נכון ל-01/01/2016), תוכל להפקיד לקופה מסוג זה עד 4 פעמים ה"סכום הקובע" (כ-3,200,000 ש"ח נכון ל-01/01/2016).

לקל גמל ופנסיה בע"מ אין רישיון לניהול השקעות והיא אינה מנהלת את ההשקעות בקופות הגמל, ואולם החברה המנהלת היא בעלת רישיון לניהול קופת גמל בניהול אישי שהוענק לה על-ידי משרד האוצר. מסמך זה נועד לצרכים שיווקיים בלבד ואין לראות באמור המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך או ייעוץ השקעות המותאם אישית לצרכי הלקוח על בסיס נתוניו האישים. ניהול קופת גמל ו/או קרן השתלמות כאמור, כפוף לחתימה על הסכם בין העמית לחברה המנהלת ומסמכים נוספים שיידרשו, לרבות חתימה על מסמך ייפוי כוח לניהול ההשקעות בקופת הגמל ומסמכים נוספים ככל שיידרשו על-ידי החברה המנהלת או הבנק. האמור במסמך לקוח מהוראות הדין הרלבנטיות לקופות גמל וקרנות השתלמות בניהול אישי ונכון למועד הצגתו באתר לראשונה ובכל מקרה הוראות הדין החל הן המחייבות. ​

מעוניין לשמוע פרטים נוספים?

 • ייעוץ בסניפים

  כבר לקוח של בנק ירושלים? תאם פגישה
  עם יועץ השקעות מורשה בסניף בו מתנהל
  חשבונך ללא כל התחייבות

  לחץ לרשימת הסניפים

דבר

איתנו

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם*

*פרטיך יישמרו וישמשו לצורך חזרה אליך

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות