בלוג

הלוואה חוץ בנקאית בבנק - יש חיה כזו?

בזמנים שבהם יוקר המחייה הולך ודוחק ואילו עליות השכר מצליחות בקושי, אם בכלל, להדביק את הפער, הצורך של כולנו בהלוואות הולך וגדל. אך כאשר אנחנו ניגשים לבנק שלנו, זה שבו מתנהלת עיקר הפעילות הכספית שלנו, אנחנו מופתעים לגלות שלא תמיד הבנק מאשר לנו את ההלוואה הנחוצה. במקרים מסוימים אנחנו אפילו לא פונים לבנק שלנו, מתוך רצון להשאיר מסגרת אשראי פנויה ולפתוח ערוץ אשראי נוסף. כאן נכנסת האפשרות של הלוואה חוץ בנקאית. 

מהי בעצם הלוואה חוץ בנקאית?  

מדובר בהלוואה מיידית עד לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים, שבמקרים מסוימים יכולה להגיע גם ל-150,000 ש"ח. ההלוואה עצמה ניתנת לרוב דרך שלושה ערוצים מרכזיים: חברות האשראי, חברות הביטוח וקופות הגמל. אך יש גורם נוסף, בנק ירושלים, שמאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרכו הלוואה של עד 150,000 ₪.

למי מתאימה הלוואה כזו?

אם ביקשת הלוואה בבנק וסירבו לך, אם קיבלת הלוואה מהבנק אבל הסכום לא מספיק לך, אם אתה צריך את הכסף מיד ובבנק התהליך מתעכב או אפילו אם אתה לא רוצה לערב את הבנק שלך כדי לשמור על מסגרת האשראי – הלוואה חוץ בנקאית היא הפתרון עבורך.

למה כדאי לשקול לקבל הלוואה בעלת מאפיינים של הלוואה חוץ בנקאית בבנק ירושלים?

היתרון הבולט ביותר של הלוואה בעלת מאפיינים חוץ בנקאיים בבנק ירושלים הוא הזמינות הגבוהה שלה. בלי להיות לקוח של בנק מסוים, בלי יותר מדי טפסים ובעיקר בלי לצאת מהבית, ההלוואה שרצית - תהיה אצלך. נסה את מחשבון ההלוואה שלנו וגלה בעצמך.

​​1. היתרון הבולט ביותר של הלוואה בעלת מאפיינים חוץ בנקאיים בבנק ירושלים הוא הזמינות הגבוהה שלה. בלי להיות לקוח של בנק מסוים, בלי יותר מדי טפסים ובעיקר בלי לצאת מהבית, ההלוואה שרצית - תהיה אצלך. נסה את מחשבון ההלוואה שלנו וגלה בעצמך.
2. בבנק ירושלים לא דורשים ערבים, שעבודים או ביטחונות אחרים. לעומת זאת, חלק מן החברות, ובעיקר חברות הביטוח, דורשות ממי שלא מבוטח דרכן שיעבוד כתלות במטרת הלוואה (לדוגמה, אם ההלוואה ניטלת לצורך רכישת רכב חדש, 60% ממנו חייב להיות משועבד לטובת חברת הביטוח).
3. מרבית הגופים, כולל בנק ירושלים, מאפשרים לפרוס את ההלוואה על פני תקופה ארוכה יחסית, כך שניתן לעמוד בנטל של החזר ההלוואה מבלי להיכנס לחובות שלא תוכלו לעמוד בהם.
4. יתרון נוסף של ההלוואה החוץ בנקאית הוא שפירעון מוקדם שלה אינו כרוך בעמלות גבוהות. 
6. בנק ירושלים נותן לך יותר. לקוחות כל הבנקים יכולים לקבל עד 150,000 ₪ הלוואה לכל מטרה, בעוד שגופים אחרים יתנו לך הרבה פחות.

נשמע מבטיח, אבל האם יש גם חסרונות להלוואה כזו?

החיסרון העיקרי של ההלוואה החוץ בנקאית הוא הריבית הגבוהה יותר באופן משמעותי מאשר ההלוואות הבנקאיות - לרוב בריבית דומה לזו שמשלמים בבנקים עבור מעבר ממסגרת אשראי רגילה למוגדלת. בגופים מסוימים הריבית אומנם טובה, אבל סכום ההלוואה מותנה במועד תחילת החיסכון, בסכום שנצבר ובמועד שחרור הכספים.  

בנק ירושלים מציע הלוואה שמתנהגת כהלוואה חוץ בנקאית, כלומר מיועדת ללקוחות כל הבנקים, אך תנאיה הם תנאים של בנק. כך, למעשה, תיהנו מהטוב שבשני העולמות.

מעוניין לשמוע עוד על ההלוואות של בנק ירושלים? קרא עוד על ההלוואות שלנו

מתן ההלוואה כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות