בלוג

הלוואה לטווח קצר או הלוואה לטווח ארוך?

לפני שאתה בוחר את סוג ההלוואה שלך, חשוב שתדע באיזה טווח מדובר. יש הלוואות ארוכות הפרוסות לאורך מספר שנים ויש הלוואות לתקופות קצרות. בכל מסלול יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר.

המסלול הנכון ללווה הנבון

עולם ההלוואות עמוס באפשרויות ומסלולים, ריביות משתנות וחלוקת החזרים. הלוואה לתקופה קצרה נעה בדרך כלל בין שנה ל-5 שנים והלוואות כמו משכנתא, למשל, ניתנות לטווח ארוך של 10-30 שנים וההחזרים נפרעים מדי חודש.

על מנת שתוכל להחליט נכון בנוגע לתקופת ההלוואה הרצויה, יש מספר גורמים שכדאי להתחשב בהם:

  • סיבה להלוואה: כשמדובר בהלוואה עסקית המיועדת למשל לפתיחת עסק, קניית סחורה וכדומה, חשוב לצפות את זמן ההחזר ולבחור את טווח ההלוואה בהתאם לצפי הרווחים
  • מקור מימון: בחירה בהלוואה לטווח ארוך היא בחירה נכונה כל עוד יש מקור מימון שמכניס בכל חודש סכום קרוב לסכום ההחזר החודשי. אין לך מקור מימון קבוע? עדיף שתיקח הלוואה לטווח קצר כשמקור הסכום להחזר ידוע לך מראש
  • עלות ההלוואה: בין אם בחרת באפשרות של הלוואה בנקאית ובין אם בחרת בהלוואה באמצעות גוף אחר, כדאי שתדע מראש באיזו עלות מדובר. ריבית של הלוואה כזו קל לחשב, בעיקר כשמדובר בהלוואה לטווח קצר. אז גם לא צפויות לך הפתעות

הלוואה לטווח בינוני

בין הלוואה קצרה לשנה להלוואה ארוכה ל-30-10 שנים, יש הרבה באמצע. הלוואה ל-6 שנים, למשל, אולי נשמעת ארוכה, אבל למעשה מדובר בהלוואה די ממוצעת גם מבחינת הזמן וגם מבחינת הסכומים ולכן היא נחשבת לבינונית. הלוואה כזאת משלבת מספר היבטים:

גמישות: הבנקים אמנם מציעים מסלולי הלוואה ייעודיים לתקופה של 6 שנים, אבל גם במסלול הכללי שמיועד לכל מטרה, תוכל לקבל הלוואה שכזו. בשוק ההלוואות החוץ בנקאיות ניתן לקבל הלוואה כמעט לכל מטרה ולפרוס את ההחזרים על פני כמה שנים כשהתנאים נקבעים במשא ומתן בין הצדדים.

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות