בלוג

מתי לא כדאי לך לקחת הלוואה מהבנק שלך?

​ברוב המקרים התרחיש הוא זהה: יש לך חשבון בנק, אתה באופן יחסי מרוצה מהבנק שלך ומתנאיו הכלליים, אבל לא עובר שבוע בלי שתקבל פרסומת כלשהי להלוואה חוץ-בנקאית. אז למה שוק ההלוואות החוץ בנקאיות פורח? בשתי מילים: מסגרת אשראי.

גם אם חשבון הבנק שלך לא נמצא בחריגה וגם אם לא נטלת מהבנק אפילו הלוואה אחת, יכול מאוד להיות שאתה קרוב לניצול מלוא מסגרת האשראי שלך

אם יש לך כרטיס אשראי או שניים, אתה קרוב מאוד לתקרה של מסגרת האשראי שלך בבנק שבו מתנהל חשבונך, אפילו אם לא נטלת הלוואה אחת. מסגרת האשראי שלך נקבעת בהתאם למדיניות הבנק ולדרוג הלקוח, וברגע שתחרוג ממנה הריביות שלך יזנקו. יותר מזה, דווקא בבנק שבו מתנהל חשבונך העיקרי, חשוב להשאיר מסגרת אשראי פנויה וזמינה להוצאות חריגות או הוצאות גדולות שאינן מתוכננות.

במקרים אחרים, לקוחות רבים אינם מקבלים אישור להלוואה מהבנק שלהם, דבר שגורם להם לפנות למימון חוץ-בנקאי.

שוק ההלוואות החוץ-בנקאיות מורכב מכמה גופים, בהם חברות ביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, חברות כרטיסי אשראי, חברות מימון ועסקים קטנים שנותנים שירותי הלוואות ופועלים ללא כל פיקוח. ​

הלוואה חוץ בנקאית מול הלוואה בנקאית

אשראי חוץ-בנקאי יכול להיות פתרון נוח, אך מסוכן. הלוואות כאלו קל מאוד לקבל ולעיתים קשה להחזיר. הריביות המוצעות בחברות האשראי גבוהות לעומת הבנקים, ואצל גופים פרטיים הריביות אף גבוהות יותר. התנאים משתנים בין חברות ההלוואות השונות,  ולכן כדאי תמיד לבצע סקר שוק קפדני שבוחן את גובה הריבית, ערבונות נדרשים, פריסת תשלומים, תנאי ההחזרים ואפשרויות פירעון מוקדם.

יחד עם זאת, קיים פתרון נוסף, שמעניק לך את הריביות הנמוכות של הבנקים ללא פגיעה במסגרת האשראי שלך ועם פיקוח מלא: הלוואה מבנק אחר.

פתיחה של קו אשראי בבנק נוסף, מאפשרת לך ליהנות ממסגרת אשראי נוספת תוך שימור הדירוג שלך בבנק שלך, וכך גם אינך חשוף לטלפונים מלחיצים מהפקיד. יותר מזה, כשהבנק שלך ידע שיש לך חשבון נוסף בבנק אחר, תנאי המיקוח שלך ישתפרו ולרוב יהיה לך כוח מיקוח גדול יותר לשיפור התנאים הקיימים. 

מה אנחנו מציעים לך?

אנחנו בבנק ירושלים מציעים לך הלוואה לכל מטרה עד 200,000 ₪, ללא צורך בביטחונות וערבויות ובתנאים נוחים. אצלנו אתה קובע את תקופת ההחזר בהתאם למה שנוח לך, ויכול לבצע את כל תהליך הגשת הבקשה מהבית, באופן דיגיטלי לחלוטין. שירותי ההלוואות של בנק ירושלים מתאימים ללקוחות כל הבנקים, ללא צורך בהעברת משכורת, ומאפשרים לכם ליהנות מגב כלכלי חזק של בנק, מפיקוח רגולטורי מלא של המפקח על הבנקים ומתנאים תחרותיים, שרק בנק יכול להציע. ​

קרא עוד על הלוואה לכל מטרה בבנק ירושלים​

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת.​​ אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות