בלוג

הלוואה חוץ בנקאית או הלוואה בנקאית - מה יותר משתלם?

​​​​

הלוואה חוץ בנקאית הפכה למפלט עבור לקוחות שלא יכולים לקבל הלוואה מהבנק או לקוחות שלא מעוניינים לחרוג ממסגרת האשראי בבנק שלהם. קל ונוח לבקש ולקבל הלוואה זו, היא לרוב מהירה, ללא ערבים, ללא בטחונות – אך על נוחות משלמים. הריבית הממוצעת של הלוואות חוץ בנקאיות עומדת על כ-11%, בהשוואה לממוצע של 6% בהלוואות בנקאיות.

הלוואה חוץ בנקאית נשמעת מפתה – מהירה, פשוטה, ללא ערבים, ללא בטחונות, אך לנוחות יש גם מחיר

למה הן נחשבות לנוחות יותר?

בהלוואה חוץ בנקאית הלווה לא נדרש להציג ערבים או בטחונות להלוואה. בנוסף, הלוואה חוץ בנקאית אינה משפיעה על מערכת היחסים עם הבנק ולכן אינה משפיעה על דירוג הלקוח או על מסגרת האשראי שלו. יחד עם זאת, הלוואות אלו נוטות להיות יקרות יותר, סכומן עשוי להיות מוגבל ופריסת ההחזרים לרוב אינה גמישה ואינה מותאמת באופן אישי לצורכי המבקש.

מי מעניק הלוואות חוץ בנקאיות?

לפי החוק, הלוואה חוץ בנקאית מוגדרת ככל הלוואה שניטלת מגוף שאיננו תאגיד בנקאי. כיום, ניתן לבקש ולקבל הלוואות חוץ בנקאיות מחברות האשראי, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה ועוד, כאשר התנאים עשויים להשתנות מחברה לחברה בהתאם לקביעת החברה וליכולת ההחזר של המבקש. מומלץ לשים לב לתנאי ההלוואה המלאים, ולא רק לגובה הריבית, שכן לרוב הם כוללים עמלות שונות, קנסות על שינוי בפריסת התשלומים או קנסות על פיגורים. כמו כן, מרבית גופי ההלוואות החוץ בנקאיות מעניקים תנאים שונים ללקוחות פנימיים וללקוחות חיצוניים. מכיוון שתנאים אלה שלא תמיד מפוקחים, מומלץ לקרוא היטב את האותיות הקטנות בכל הסכם.

מהו היתרון של הלוואה בנקאית?

בנק הינו ארגון פיננסי מוכר וגדול, המפוקח על ידי המפקח על הבנקים וכפוף לחוקים ולרגולציות נוקשות שמטרתן לתת ללקוחות הבנקים יחס הוגן ותנאים נוחים יותר. הבנקים ממלאים תפקיד חשוב בכלכלת המדינה, שכן הם אמונים על הכספים של הציבור, ולכן נדרשים להפגין שקיפות, ניהול תקין, יציבות פיננסית ועוד. לכן, הריבית שמוצעת על הלוואות מהבנקים לרוב תהיה נמוכה יותר מהריביות בשוק ההלוואות החוץ בנקאיות.

איך אפשר ליהנות מתנאים נוחים של בנק מבלי לפגוע במסגרת האשראי?

הפתרון הוא פשוט. במקום הלוואה חוץ בנקאית, ניתן לבחור בהלוואה מבנק אחר. כך, ניתן ליהנות מהלוואה בתנאים אטרקטיביים, מבלי שהיא תשפיע על מסגרת האשראי, על דירוג הלקוח או על האובליגו הבנקאי.

מה אנחנו מציעים לך?

אנחנו בבנק​ ירושלים מציעים הלוואה של עד 200,000 שקלים עם ריבית אטרקטיבית במיוחד, ללא צורך בביטחונות או בפיקדונות. ניתן להגיש בקשה להלוואה בקלות ובמהירות באמצעות אתר האינטרנט שלנו.לפרטים נוספים או להגשת בקשה להלוואה אונליין.

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת.​ אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות