בלוג

חושב על מסחר עצמאי בבורסה? תכיר את היתרונות והחסרונות

​​חסרונות​

  • ​​למרות ההתעניינות העצומה והנגישות הרבה למידע, יש עדיין בורות גדולה בקרב הציבור בכל הנוגע לפיננסים. גם אם תנסה לקרוא קצת בנושא, תקפיד על קריאת מדורי הכלכלה ואפילו תיקח קורס קצר בשוק ההון ותרגיש שיש לך את הכלים, אתה עדיין לא מומחה להשקעות. מעבר לכך, גם מומחי ההשקעות המקצועיים לא באמת יכולים לצפות את העתיד. בתחום רגיש כמו הכסף שלך, מזעור סיכונים הוא הכרחי והידע הוא תנאי בסיסי לכך.
  • אדם שאין לו אוריינטציה פיננסית עלול להיות מוצף מכמויות המידע, ונטול יכולות להעריך נכונה את המצב ולהסיק מסקנות נכונות לגבי מצב השוק. יתרה מזאת, על מנת להשקיע נכון ולאורך זמן דרושות אחריות וצניעות, שילוב נדיר של תכונות שבלעדיו יש מרחב רב יותר לטעויות קריטיות. 
  • מסחר עצמאי בבורסה עלול לייצר מקסם שווא של חיים טובים יותר וחופש כלכלי אולטימטיבי, כאשר בפועל זה לא תמיד כך. אדם חייב להקפיד להוציא פחות ממה שהוא מכניס ולוודא שעתידו מובטח, שיש לו חסכונות ושהוא לא בחובות בטרם יתחיל להשקיע בבורסה, במקום לראות במסחר עצמאי בבורסה פתרון אפשרי לכל צרה פיננסית. 
  • מסחר עצמאי בבורסה צריך להיות חכם וזהיר מספיק ולא לבוא במקום חיסכון שמאפשר נזילות למצבי חירום שונים בחיים. כלומר, ההשקעה בבורסה לא יכולה לבוא על חשבון חסכונות.
  • האישיות שלך משפיעה על תיק ההשקעות שלך. אם אתה חובב ריגושים וסיכונים, אתה עשוי ליהנות מתשואות גבוהות, אך גם מהפסדים קשים. אם אתה חובב ביטחון ויציבות, ככל הנראה תהנה מתשואות נמוכות. בכל מקרה השיקול הרגשי של החלטות "מהבטן" עלול לפגוע בתוכנית הפיננסית שלך.

​יתרונות

 
  • באחד הסעיפים הקודמים ציינו כי על מנת לבצע מסחר עצמאי נדרשים ידע נרחב, הבנה בכלכלה ובתנודות השוק, מעורבות יומיומית בנושאים פיננסיים והשקעה של שעות ואנרגיה, אך זה בהחלט אפשרי. מסחר בבורסה הוא לא מדע טילים, והוא פתוח לכולם. למידה עצמאית והשגת ידע מבוסס הם בהחלט ברי השגה.​
  • אף אחד, גם לא איש מקצוע, לא מסוגל להיות אכפתי בנוגע לכסף שלך - כמוך. יש יתרון גדול במסחר עצמאי בכל הנוגע לנטילת אחריות אישית. רק אתה יודע כמה מאמץ הושקע בכסף שהרווחת, המיועד למסחר. בידיך המחויבות והמוטיבציה לדאוג לכסף שלך.
  • מסחר עצמאי בבורסה עשוי להיות זול יותר מאשר מסחר דרך משקיעים מקצועיים, ללא דמי ניהול, עמלות הפצה, דמי משמרת ועוד, שעשויים להגיע לסכומים לא מבוטלים.
  • במסחר העצמאי אין צורך ליצור קשר עם הברוקר או עם מנהל תיק ההשקעות על מנת לבצע פעולות, כל קנייה ומכירה מתבצעת עצמאית על ידך, ותצטרך רק לבחור את הגוף הפיננסי שיוציא לפועל את החלטותיך.

בשנים האחרונות, רבים מחליטים לסחור בבורסה בצורה עצמאית, בעוד שאחרים חוששים לשאת באחריות לכספם בעצמם
מסחר עצמאי בבורסה הוא פונקציה של הבנה וידע, וכן של נכונות להשקיע זמן ומאמצים במעקב אחר תנודות השוק ומגמותיו. אנחנו בבנק ירושלים מזמינים אותך, הסוחר העצמאי, להיעזר במערכות המסחר המובילות של בנק ירושלים, וליהנות מהידע העצום והגב הכלכלי הרחב שאנחנו מספקים לך, בדרך להשקעות פיננסיות מוצלחות.

מסחר עצמאי בבורסה דורש מיומנות וידע רב, ואף עלול לטמון בחובו סיכונים רבים הכוללים איבוד הכסף שהוקצב להשקעה, ואף הפסד מעבר לו – במקרים של השקעות מסוכנות. אין באמור לעיל בכדי להוות המלצה להשקעה או תחליף לייעוץ השקעות המותאם אישית לנתוניו של כל לקוח באופן אישי ועל פי צרכיו הספציפיים. העמדת האפשרות למסחר עצמאי על ידי הבנק, תינתן לאחר תהליך של הכר את הלקוח ובהתאם לשיקול דעתו של הבנק.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות