בלוג

שאלות שצריך לשאול לפני שלוקחים הלוואה

כשאתה ניגש לבקש הלוואה חשוב לזכור את הכלל הראשון שתמיד נכון: לעולם תחזיר יותר מהסכום שלקחת. לכן, כדי לחשב את עלות ההלוואה, צריך לקחת בחשבון לא רק את הריבית, אלא גם הצמדות אם קיימות, עמלות וריביות גבוהות על פיגורים בתשלומים. כמו כן, נטילת הלוואה עשויה לגרום לחריגה או לניצול מקסימלי של מסגרת האשראי בבנק שבו מתנהל חשבונך, ולכן עשויות להיות עלויות גבוהות לכל חריגה נוספת. כדי להיכנס להלוואה בעיניים פקוחות, חשוב לשאול את השאלות הנכונות.

הלוואה היא התחייבות כספית לטווח ארוך, וכמו בכל התחייבות – חשוב להיכנס אליה בעיניים פקוחות

שאלות שכדאי לשאול לפני נטילת הלוואה:

 1. מ​​ה גובה הריבית האפקטיבית שיש לשלם על ההלוואה?
 2. האם מדובר בריבית קבועה או משתנה? כלומר, האם קרן ההלוואה או הריבית מוצמדת למדדים או למכשירים פיננסיים אחרים שעשויים להשפיע עליה בעתיד. 
 3. האם ההלוואה משפיעה על ניצול מסגרת האשראי, ואם כן – מהי התקרה של מסגרת האשראי שתישאר לאחר נטילת ההלוואה?
 4. מהי שיטת פריסת ההחזרים והאם קיימת גמישות?
 5. האם ניתן לבצע פירעון מוקדם של ההלוואה ללא תשלום עמלה?
 6. האם יש קנס על פיגורים בהחזר ההלוואה?
 7. האם נדרשים ביטחונות או ערבויות להלוואה, ואם כן – מה התהליך במקרה של פיגורים בהחזר ההלוואה?
 8. האם יש תשלומים נלווים להלוואה, כגון עמלות, דמי פתיחת תיק וכדומה?
 9. האם ניתן לשנות את תנאי ההלוואה בעתיד אם יתבררו ככאלו שאינם מתאימים למצבך הכלכלי?
 10. אם הגורם המלווה אינו בנק או גוף פיננסי, האם הוא כפוף לפיקוח כלשהו?

שאלות שכדאי לשאול את עצמך לפני נטילת הלוואה:

 1. האם ההחזר החודשי מתאים לי ומאפשר לי לעמוד בהחזרי ההלוואה? מומלץ להימנע מהתחייבות להחזר חודשי גבוה מדי ביחס להכנסה.
 2. האם מטרת ההלוואה מצדיקה נטילת הלוואה? למשל, אם ההלוואה מיועדת למימון הוצאה שמוגדרת מותרות או תומכת ברמת חיים הגבוהה מרמת ההכנסה, מומלץ לשקול היטב את נטילתה.
 3. האם אוכל לחסוך בחודשים הקרובים ואז לקחת הלוואה בסכום נמוך יותר?
 4. האם ההצעה שקיבלתי הינה תחרותית ואטרקטיבית? כיום מומלץ לבצע סקר שוק בכדי לוודא שהתנאים שמוצעים לך הם תנאים אטרקטיביים.​

רוצה לנסות גם אותנו?

מעבר לבנק שלך, כיום המון גופים פיננסיים אחרים, כמו חברות אשראי, חברות ביטוח וחברות מימון  שיכולות להציע לך הלוואה בתנאים טובים. יחד עם זאת, רוב הבנקים יציעו את תנאי הריבית הטובים ביותר בשל יכולת המימון העצמית שלהם. אם הבנק שלך אינו מציע לך הלוואה בתנאים מועדפים, אתה מוזמן לנסות גם אותנו.

אנחנו בבנק ירושלים מציעים לך הלוואה לכל מטרה עד 200,000 ₪, ללא צורך בביטחונות וערבויות, בתנאים נוחים. אצלנו אתה קובע את תקופת ההחזר עד 120 חודשים, בהתאם למה שנוח לך, ויכול לבצע את כל תהליך הגשת הבקשה מהבית, באופן דיגיטלי לחלוטין. שירותי ההלוואות של בנק ירושלים מתאימים ללקוחות כל הבנקים, ללא צורך בהעברת משכורת, ומאפשרים לך ליהנות מגב כלכלי חזק של בנק, מפיקוח רגולטורי מלא של המפקח על הבנקים ומתנאים תחרותיים ושירות מצוין.

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת.​​ אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות