בלוג

בורסת הונג קונג על קצה המזלג

אתה רוצה להשקיע בבורסות שונות בעולם אבל מרגיש שאין לך מספיק ידע? בשביל זה אנחנו פה. בורסת הונג קונג הפכה בשנים האחרונות לאחת מהבורסות הגדולות בעולם, והיא מושכת אליה משקיעים רבים שמעוניינים להשקיע בסין. זה הזמן ללמוד עליה

הבורסה לניירות ערך בהונג קונג, The Hong Kong Stock Exchange

בורסת הונג קונג, הקרויה בקיצור SEKH\HKEx, הוקמה בשנת 1891, והיא השנייה בגודלה ביבשת אסיה אחרי בורסת טוקיו. חברות רבות מסין מנפיקות בהונג קונג, וכיום נסחרות בה חברות מתחומים מגוונים, החל מבנקים ותקשורת ועד נדל"ן וביטוח. בנוסף, חברות גדולות בעולם נסחרות בבורסת ​הונג קונג, מה שהופך אותה לזירת השקעות חשובה ומעניינת, שמושכת אליה משקיעים זרים רבים.

מדד האנג סנג, Hang Seng

האנג סנג, הנקרא באנגלית גם HSI, הוא המדד של שוק המניות בבורסת הונג קונג. האנג סנג נוצר בשנת 1969 על ידי חברת בת של בנק האנג סנג, אחד הבנקים הגדולים הרשומים בבורסה. 
האנג סנג הוא המדד המשוקלל של 33 שערי המניות המובילות שנסחרות בבורסת הונג קונג, המיועד לניטור של כל השינויים היומיומיים בחברות הגדולות שנסחרות בבורסה, ומהווה אינדיקציה למצב השוק הכללי של הבורסה. 
בנוסף ל-HSI, מפרסם הבנק גם מדדים אחרים שמכסים תחומי מניות שונים, כמו "מדד האנג סנג לעסקים גדולים בסין" וסדרת "מדד האנג סנג AH בסין".

למה כדאי להשקיע בבורסת הונג קונג?

משקיעים רבים בוחרים להשקיע בה, משום שמדיניות הפיקוח על ההון בהונג קונג היא ליברלית יותר מאשר בסין, ומאפשרת הכנסת כסף והוצאתו בקלות מהונג קונג, וכן משום שדיווחי החברות מתבצעים גם באנגלית ולא רק בסינית, מה שמאפשר התמצאות קלה למשקיעים זרים.

רגע לפני שמשקיעים

  • כמו בכל השקעה אחרת, רצוי ללמוד את החומר לפני שקופצים למים. כדאי לקרוא על הכלכלה הסיניתולקבל מידע על החברות הנסחרות בצורה מושכלת. אחת הדרכים לאתר חברות היא דרך אתר האינטרנט של בנק האנג סנג. 
  • חשוב לדעת כי מעבר למיסוי הנדרש בארץ, בהונג קונג אין מס על רווחי הון או על דיבידנדים, אך נגבה מס קטן על ביצוע פעולות של קניית מניות או מכירתן.
  • ניתן לעקוב אחרי ההשקעות באתר של רשות ניירות הערך ההונג קונגית ולקרוא את כל הדוחות של החברות, המפורסמים באנגלית.

איך סוחרים בבורסת הונג קונג?

ישנן מספר דרכים שונות לסחור בבורסת הונג קונג:
  • ​​באמצעות הבנק בישראל או בהונג קונג
  • באמצעות ברוקר אמריקאי
  • באמצעות חשבון בברוקר הונג קונגי 
  • באמצעות מערכות מסחר כמו Interactive Brokers

חשוב לדעת שהשקעה דרך ברוקר זר מחייבת מילוי טופס מס בארץ בתום כל שנה. 

Interactive Brokers

אנחנו בבנק ירושלים מציעים לך לפעול באמצעות מערכת המסחר המתקדמת Interactive Brokers לניירות ערך זרים, המדורגת ראשונה בעולם. המערכת מספקת עדכונים אונליין של נתונים לקנייה ומכירה של ניירות ערך בבורסת הונג קונג, וכן בארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק, כלים לניתוח טכני, מסחר על גרף, אפשרויות להמרות מט"ח ויצירת התרעות אישיות. 

לקריאה נוספת על המערכת

Interactive Brokers LLC is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers is not affiliated with and does not endorse or recommend any introducing brokers or financial advisors, including Bank of Jerusalem Ltd.  Interactive Brokers provides execution and clearing services o customers of Bank of Jerusalem Ltd.  For more information regarding Interactive Brokers,

אין באמור לעיל בכדי להוות המלצה להשקעה או תחליף לייעוץ השקעות המותאם אישית לנתוניו של כל לקוח באופן אישי ועל פי צרכיו הספציפיים. 

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות