בלוג

האם צריך חשבון עובר ושב כדי לקבל הלוואה?

חשבון העו"ש מהווה ציר מרכזי וחשוב במערכת הפיננסית והחוק מחייב את הבנקים לפתוח חשבון עובר ושב במטבע ישראלי או במטבע חוץ לכל מי שחפץ בכך בכפוף למגבלות המותרות בחוק גם אם במועד פתיחת החשבון אין לך הכנסה קבועה. העו"ש מאפשר לך:

  • לשלם בשיקים (המחאות)
  • לתת הוראות קבע
  • להפקיד כסף או משכורת
  • לנהל תיק ניירות ערך
  • לקבל הלוואה
החוק מקל על הבנקים בנקודה אחת - הם אינם חייבים להעמיד לרשותך אשראי או מסגרת אשראי בחשבון זה. במקום זאת יציעו לך כרטיס דביט לחיוב מיידי וכרטיס למשיכת מזומנים. 
החוק מחייב את הבנקים לפתוח חשבון עו"ש לכל מי שחפץ בכך, אבל הוא אינו מחייב אותם להעמיד לרשותך אשראי או הלוואה בחשבון זה  
חשוב לדעת: הבנקים משקיעים זמן, סכומי עתק והמון מאמצים כדי לרכוש לקוחות חדשים ולשמר את הקיימים. לכן, ליכולת ההתמקחות שלך יש חשיבות גדולה מאוד כשאתה בא לפתוח חשבון. אל תהסס לשאול, לבקש ואפילו להתעקש על מה שחשוב לך. אם בנק אחד לא יסכים, לך לברר בבנק אחר.

האם מסגרת אשראי זו הלוואה?

מסגרת אשראי היא מעין הלוואה הניתנת למי שמחזיק בחשבון עובר ושב והריבית עליה גבוהה יותר מזו הנגבית על הלוואות רגילות. יחד עם זאת, מסגרת האשראי היא דרכו של הבנק לעזור לך לגשר על הצורך בכסף בתאריכים שבהם אין הכנסות לחשבון, לקבל יותר גמישות בניהול ההוצאות, לפרוס תשלומים על פני מספר חודשים, לערוך קניות ולבצע תשלומים גם כשאין לך יתרת זכות בחשבון. 

חשוב לדעת: חוק הבנקאות אינו מחייב את הבנקים להעניק אשראי. מסגרת האשראי והביטחונות שאותם תתבקש להעמיד בעבורה נתונים לשיקול דעתו של הבנק.

האם מותר לבנק לחייב אותך לפתוח חשבון?

סעיף 7 לחוק הבנקאות אוסר התניית שירות בשירות. בחוק נקבע כי: "לא יתנה תאגיד בנקאי מתן שירות בקניית שירות אחר או נכס ממנו או מאדם אחר שהתאגיד ציין, אלא אם קיים קשר עסקי סביר בין השירות המבוקש לבין קיום התנאי".  
חשוב לדעת: בנק אינו יכול להעמיד הלוואה לרשות מי שאינו בעל חשבון באותו בנק. אבל יש אפשרות להעניק הלוואה גם למי שלא כל הפעילות הבנקאית שלו מתנהלת מאותו חשבון עו"ש, ובמקרה זה רמת הפעילות יכולה לנוע בין חשבון לא פעיל - שבו קיימת רק ההלוואה - ועד לחשבון שבו מתנהלת כל פעילותך הפיננסית.

​מה אנחנו מציעים לך?

בנק ירושלים מציע חשבון עו"ש ללא תלות בהעברת משכורת וללא הגבלה למסלול מסוים​. בנוסף, תוכל ליהנות ממשיכת מזומן יומית מוגדלת – הגדלה חד פעמית של סכום המשיכה לעד 10,000 שקלים הניתנים למשיכה עד השעה 24:00 ביום בו בוצע ההגדלה(בכפוף ליתרה למשיכה הקיימת בחשבון)
אנחנו בבנק ירושלים גם מציעים לך הלוואה לכל מטרה, עד 200,000 ₪​ בתנאים נוחים, בקלות ובלי לצאת מהבית

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. הגדלת סכום המשיכה כנ"ל כפופה לשיקול דעת הבנק ולאישורו מראש.

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות