בלוג

חיסכון לילדים: הזמן הנכון לדאוג לעתיד שלהם

אפשרויות חיסכון לילדים הן מגוונות: החל מהפקדה לפיקדון, דרך פוליסה עם רכיב חיסכון ועד לתוכניות חיסכון בבנק.

היתרון של תוכנית חיסכון בבנק היא היציבות הרבה של הגוף שמנהל עבורך את הכסף, והידיעה כי יש לך גב. כמו כן, רמת הסיכון של תוכנית חיסכון בבנק היא נמוכה מאוד ולכן רבים בוחרים בה בתור הדרך הנכונה לחסוך לאט אבל בטוח.
המאפיינים של כל תוכנית חיסכון הם שונים, והן נבדלות זו מזו במספר פרמטרים: הפקדה חד פעמית מול הפקדה שוטפת, תקופת ההפקדה- קצרה או ארוכה, ריבית משתנה או קבועה, מסלולים שקליים מול מסלולים צמודי מדד וקיומן של תחנות יציאה. 
 

הזמן הנכון לפתוח חיסכון לילדים: עכשיו

הזמן הנכון ביותר לפתוח תוכנית חיסכון לילדים הוא תמיד עכשיו, בין אם אתה בשלבי תכנון משפחה או שכבר יש לך ילד אחד או יותר. ככל שתתחיל לחסוך מוקדם יותר, כך תיהנה מפירות ההשקעה במידה רבה יותר. במידה ויש לך סכום כסף נזיל שתוכל לחסוך בכל חודש, הדבר החכם ביותר הוא להקצות אותו לטובת חיסכון עתידי. הורים רבים מפקידים את קצבאות הילדים בתוכניות חיסכון בהפקדה חודשית, כיוון שלרוב הסכום החודשי לא מאפשר פעילות מהותית למען הילד באופן מיידי, אבל בחיסכון לאורך זמן הסכום יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים עם הגעתו לגיל אוניברסיטה או חתונה.


תוכנית חיסכון לילדים היא ריצת מרתון ולא ספרינט, היא אמורה להיות גמישה ולא להערים קשיים. 

 
עומד לפתוח תוכנית חיסכון לילדים? עצור וקרא:
  • ​תוכנית חיסכון לילדים היא ריצת מרתון ולא ספרינט, היא אמורה להתאים לך לאורך השנים ולא להכניס אתגר כלכלי, וגם אם במהלך הזמן יחולו שינויים במצב הכלכלי שלך- היא אמורה להיות גמישה ולא להערים קשיים.
  • לפני שפותחים תוכנית חיסכון לילדים, חשוב לעשות הכנה כדי להבין מהו סכום ההפקדה המתאים ביותר עבורך. התחשב בגובה המשכורת החודשית,
    בהוצאות ובהכנסות החודשיות ובמספר הילדים שעבורם אתה רוצה לחסוך.
  • תוכל לבחור את תקופת ההפקדה, כאשר החסכונות נעים לרוב בין שנתיים ל-18 שנה.
  • תוכנית החיסכון שתבחר צריכה להיות גמישה. אם ההכנסות שלך עלו או ירדו עם הזמן, כדאי לבדוק האם באפשרותך לשנות את סכום ההפקדה שלך ללא עלות.
  • ​רק אתה יודע עד כמה אתה זקוק לנזילות. יכול להיות שתכננת לפתוח תוכנית חיסכון לטובת קניית דירה לילדה אבל תזדקק לכסף לטובת בת המצווה שלה, הרבה קודם, לכן חשוב שתיערך בהתאם ותבטיח לעצמך נקודות יציאה או אפשרות לנזילות גבוהה המותאמת לצרכים וליכולות שלך כיום ובעתיד.
  • לעיתים יותר נוח לפתוח את התוכנית בחשבון על שם ההורים ולא על שם הילד (ניתן לעיתים לקרוא לה בשם: "החיסכון של מיקה", "לימודים לנדב" וכו' כדי לזהות). חשבונות שנפתחים על שם הילד עוברים לרשותו באופן מלא רק בגיל 18 ועד אז לאפוטרופוס אין הרבה יכולת השפעה על השימוש בכספים.
אף פעם לא מאוחר מדי להת​חיל לחסוך.
בנק ירושלים מציע לך מגוון תוכניות חיסכון, לטווח בינוני או ארוך, בהתאמה לצרכים שלך. 
קרא עוד על תוכניות החיסכון בבנק ירושלים​ והתחל להפקיד כבר היום כדי שתוכל להיות רגוע מחר.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות