בלוג

טיפים חמים: איך חוסכים במהלך הקיץ?

רובנו רוצים לחסוך כמה שיותר כסף, והדרך הנכונה לעשות זאת היא שינוי הרגלים והתנהלות פיננסית נכונה. מתי כדאי להתחיל בשינוי? הזמן הנכון הוא עכשיו, דווקא בעונת הקיץ המאתגרת מבחינת הוצאות. בין אם מעבירים את הזמן בבית או בחוץ, הכנו עבורכם טיפים לחיסכון בקיץ

​​במהלך הקיץ, ובעיקר בזמן החופש הגדול, הילדים נמצאים יותר בבית, ולכן זה בדיוק הזמן להתחיל לחנך להתנהלות פיננסית אחראית וחסכנית, גם את הילדים וגם את עצמכם. הפעם ננסה לענות על אחת השאלות החשובות והמסקרנות ביותר: איפה ניתן לחסוך בכסף בחיי היומיום שלכם?

חוסכים בבית: כמה צעדים פשוטים לחיסכון בחשמל

בסולם של 1-10, עד כמה אתם מקפידים על חיסכון בחשמל בבית? ישנן מספר דרכים, מוכרות יותר ופחות, שיאפשרו לכם לחסוך בחשמל בחיי היומיום. ברגע שתהיו מודעים לנושא, תתחילו לשנות כל מיני הרגלים קטנים שפיתחתם במשך הזמן. רוצים דוגמאות? הנה כמה הרגלים שכדאי לשים לב אליהם, אם רוצים לחסוך בהוצאות החשמל במהלך הקיץ.
ההרגל הראשון קשור למדיניות הדלקת האורות בבית. במהלך הקיץ אין צורך להדליק אורות במשך היום, מה שיאפשר לכם לחסוך בחשמל ללא הקרבה גדולה מצדכם. אולם, כשאתם כן מדליקים אורות, כדאי להתרגל לכבות אותם עם יציאתכם מהחדר או מהבית, וגם להרגיל את שאר בני הבית לכך.
ההרגל השני קשור למכשירי החשמל שיש לכם בבית. ראשית, אחד מצרכני החשמל הגדולים ביותר הואהמזגן, ולכן מומלץ לכבות אותו ברגע שאתם יוצאים מהבית או לא זקוקים לו יותר. שנית, את שאר יתר מכשירי החשמל בבית כדאי לנתק מהשקע בזמן שאינכם משתמשים בהם. כל מכשיר כבוי שנותר מחובר לשקע ממשיך לצרוך כמות קטנה של חשמל, מה שעלול להכביד על חשבון החשמל שלכם בסופו של דבר.


חיסכון בתקופת הקיץ מאתגר במיוחד, תוכלו לצמצם בהוצאות באמצעות ניהול תקציב תקופתי ומעקב שוטף אחר כלל ההוצאות.  

חוסכים בחוץ: איך לצמצם בהוצאות על קניות ובילויים?

בקיץ אמנם צריך למצוא תעסוקה לילדים, אך גם לשרוד את התקופה מבחינה כלכלית. איך עושים את זה? מבין מגוון הפעילויות הקיימות לכל המשפחה, החוכמה היא למצוא את הבילויים המשתלמים, וכמובן לא להתפתות להוצאות מיותרות שעלולות לארוב מעבר לפינה. לדוגמה, הקניון מלא בפיתויים מסוגים שונים, לכן חשוב לזכור את הסיבה לשמה הגעתם למקום, ולהיצמד אליה עד כמה שניתן. 
בכל הקשור לאכילה בחוץ, ניתן לצמצם את ההוצאות ולבשל בבית מתי שאפשר. לדוגמה, אם אתם יוצאים לטיול או לים עם הילדים, תוכלו להביא אוכל מהבית וכך לחסוך כסף רב על מסעדות. כל מה שצריך הוא להיערך מראש, כלומר להכין את האוכל ולדאוג לדרכי אחסון מתאימות. אחרי הכל, לשם מה המציאו את הצידנית?

עם יד על הדופק: תכנון מראש ומעקב שוטף

מלבד החיסכון בהוצאות בבית ומחוצה לו, ניתן לצמצם הוצאות בקיץ בשתי דרכים עיקריות. ראשית, כדאי לנהלתקציב תקופתי, שבמסגרתו תיקחו בחשבון את כל ההוצאות הצפויות לכם בשבוע או בחודש הקרוב, כולל ההוצאות הנלוות והבלתי מתוכננות שעשויות להתווסף בדרך. 
​​שנית, כדאי לנהל מעקב שוטף אחר ההוצאות שלכם במהלך הקיץ. כך לא יהיו לכם הפתעות בסוף הקיץ, ולא תחרגו מהתקציב שהגדרתם לעצמכם מראש. במילים אחרות, עם קצת תשומת לב להוצאות שלנו, נוכל כולנו לעבור את החופש הגדול בשלום.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות