מועדימסחר בבורסה

המסחר בבורסה בני"ע מתבצע בשלבים שונים עבור ניירות ערך מסוגים שונים, ככלל הוראות ביצוע מלקוחות יכולות להתקבל בכל עת באמצעות אתרי המסחר "ירושלים טרייד" ו"ירושלים טרייד פרו" וכן באמצעות אפליקציית המסחר.

 

בנוסף ניתן לתת הוראות לביצוע בסניפי הבנק ובחדר המסחר בטלפון 076-8096060 לפי שעות הפעילות המפורסמות באתר: לשעות פעילות סניפי הבנק לחץ כאן, לשעות פעילות חדר מסחר לחץ כאן.

לצפייה במועדי שלבי המסחר השונים בכל סוגי נייירות הערך הנסחרים בבורסה בתל אביב ניתן ללחוץ כאן.

להלן הסבר קצר על שלבי המסחר השונים:

שלב טרום פתיחה- השלב הראשון בשלבי המסחר בבורסה, בשלב זה מוזרמות פקודות לקנייה ולמכירה של ניירות הערך אולם לא מתבצעות עסקאות בפועל, שלב זה מאפשר קבלת הוראות ביחידות מזעריות נמוכות משלב המסחר הרציף. בשלב זה מתפרסם שער תיאורטי לכל ני"ע בנפרד כאשר חישובו המתעדכן מדי 15 שניות  מצידג את השער שהיה נקבע לנייר אילו העסקאות היו מבוצעות בפועל.

שלב מסחר הפתיחה-השלב השני בשלבי המסחר בבורסה. בשלב זה מתבצע מסחר רב צדדי בכל נייר ערך בנפרד ובסופו נקבע לכל נייר מחיר (שער הפתיחה). עסקאות הנובעות מפקודות שהוגשו בשלב טרום הפתיחה מבוצעות על פי שער הפתיחה. שלב מסחר זה אורך שניות ספורות. הפקודות שיבוצעו במסחר הפתיחה הן:

  1. הוראות מכירה עם הגבלת שער נמוכה משער הפתיחה (הקצאה מלאה) או שווה לו (הקצאה מלאה או חלקית בהתאם למחזור המסחר)
  2. הוראות קנייה עם הגבלת שער גבוהה משער הפתיחה (הקצאה מלאה) או שווה לו (הקצאה מלאה או חלקית בהתאם למחזור המסחר)

שארית ההוראות שלא בוצעו או בוצעו בחלקן עוברות אוטומטית לשלב המסחר הרציף באותה הגבלת שער ובעדיפות הזמן המקורית בהן שודרו למעט הוראות מסוג LMO (הגבלת שער למסחר הפתיחה)  שיבוטלו בתום מסחר הפתיחה

שלב המסחר הרציף- השלב השלישי בשלבי המסחר בבורסה בו מתקיים מסחר דו צדדי, רציף וסימולטני, כל עסקה מתבצעת בשער שנקבע בהפגשת פקודת קנייה ופקודת מכירה. בשלב זה קיימת כמות מינימלית לשידור כל הוראה בכל סוג של נייר, ההוראות חייבות לכלול את סכום המינמום לביצוע הפעולה או סכום גבוה ממנו. 

שלב טרום הנעילה- השלב הרביעי בשלבי המסחר בבורסה. בשלב זה ניתן לשדר הוראות לקנייה ומכירה של ניירות ערך וכן מועברות יתרת ההוראות שהוגשו בשלבי מסחר קודמים אך לא בוצעו בפועל, בשלב זה לא מתקיים מסחר בפועל אך נקבע שער תיאורטי לכל נייר בנפרד בדומה לחישוב שער הפתיחה. שלב זה אורך בין 9 ל11 דקות.

שלב מסחר הנעילה- (שלב מכרז הנעילה) האחרון מבין שלבי המסחר בבורסה, מתבצע בכל נייר ערך בנפרד מסחר רב צדדי ובו נקבע לכל נייר מחיר (שער מסחר הנעילה.במסחר הנעילה מבוצעות עסקאו בשער הנעילה הנובעות מהוראות שהיו בספר הפקודות בשלב טרום הנעילה. בסיום התהליך נקבע שער הנעילה (שער הנעילה עשוי להיות שונה משער מסחר הנעילה).

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות