חוק ה-FATCA

בשנת 2010 הממשל האמריקני חוקק את חוק ה-Foreign Account Tax Compliance Act אשר נועד להגדיל את השקיפות ולצמצם את תופעות העלמות המס בארה"ב.
כיצד זה משפיע על בעלי חשבון תושב חוץ? כל הפרטים כאן לפניכם

​​​​​​​​בעקבות החוק, מדינות רבות חתמו הסכמים בין-מדינתיים מול ארה"ב, ביניהן ישראל, אשר חתמה על ההסכם ב-30 ביוני 2014. ההסכם מטיל על מוסדות פיננסיים בישראל, וביניהם על בנק ירושלים, חובות דיווח על חשבונות המוחזקים על ידי אמריקאים לרשות המיסים בישראל, על מנת שזו תעבירו לרשות המיסים בארה"ב. 
במסגרת חקיקת חוק ה-FATCA, רשות המסים בארה"ב (IRS) דורשת חתימה על מסמכים יעודיים בהתאם למעמד הלקוח. להלן שלושה טפסים עיקריים:

W9
טופס בו מצהיר לקוח (יחיד/תאגיד) על היותו אמריקאי. הטופס מכיל את פרטיו האישיים של הלקוח לרבות מספר הזיהוי האמריקאי, SSN (Social Security Number). לה​ורדת הקובץ לחץ כאן​.

W8-BEN
טופס בו מצהיר לקוח יחיד שהוא הנהנה בחשבון ושאיננו אמריקאי. על טופס זה נדרש לחתום לקוח בעל קשר לארה"ב שטוען שאין לו חבות מס בארה"ב. בנוסף למסמך זה, הלקוח יידרש להציג מסמכים תומכים לכך שאיננו אמריקאי. למשל, דרכון לא אמריקאי, אישור ויתור על האזרחות האמריקאית, תעודה תקפה שהונפקה על-ידי המדינה הכוללת את שם בעל החשבון ובדרך כלל משמשת לזיהוי וכדומה. להורדת הקובץ לחץ כאן.

W8-BEN-E
טופס הצהרה עצמית לתאגיד לצרכי FATCA – טופס עליו נדרשת לחתום כל חברה שאינה אמריקאית (שלא התאגדה בארה"ב). בטופס זה הלקוח נדרש לסווג את אופי פעילות התאגיד ולהצהיר שאיננו אמריקאי. להורדת הקובץ לחץ כאן​.


לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות