בלוג

מה זה פר"י? כל מה שכדאי לדעת

פר"י, או פיקדון ריבית יומי, הוא פתרון מצוין לתקופות שבהם אתם לפני הכנסה גדולה או הוצאה גדולה, וצריכים לשמור על רמת נזילות גבוהה ללא סיכון

​פר"י הוא פיקדון הדומה לפק"מ – במסגרתו ניתן לסגור סכום כסף מסוים לתקופה מוגדרת מראש שבמהלכה הכסף יצבור ריבית. ההבדל בין השניים: פק"מ (או פז"ק בחלק מהבנקים) ניתן לסגור לתקופות שונות החל משבוע. פר"י ניתן לסגור עד ליום העסקים הבא. בשני המקרים ניתן להחליט על התחדשות אוטומטית, וכך סכום הכסף שסגרתם ימשיך ליהנות מריבית יומית עד ליום שבו תתקבל מכם הודעה על יציאה. ​

למי זה מתאים?

פר"י הוא פתרון אידיאלי עבור לקוחות שצריכים לשמור על נזילות גבוהה אך לא אוהבים שכספם "מעלה אבק" בחשבון העו"ש. לקוחות אלו אינם יכולים להיות מוגבלים לתחנות יציאה מסוימות או חשופים לסיכון בשל התנודות בשערי הקנייה והמכירה של שוק ההון. בפר"י הכסף נזיל, זמין וצובר ריבית, ללא כל סיכון לקרן. אולם, כמו בכל משוואת סיכון-סיכוי, הריביות באפיקי השקעה אלה אינן גבוהות.

לכן, אם אתם לפני חתונה, רכישת רכב, קניית דירה או במהלך חופשה בחו"ל – פר"י יכול להתאים לכם. כמו כן, אם אתם מצפים להכנסה גדולה שתרצו להוסיף לסכום הקיים בחשבונכם לפני שתסגרו אותו בתוכנית חיסכון או תעבירו לתיק השקעות – גם אתם יכולים ליהנות מיתרונותיו של פר"י.

בפר"י הכסף נזיל, זמין וצובר ריבית, ללא כל סיכון לקרן.

מסלולי פיקדונות בבנק ירושלים

בנק ירושלים מאפשר גמישות רבה בבחירת סוג הפיקדון, משך תקופת ההפקדה ובחירת הריבית ללקוחות כל הבנקים. מכיוון שהריבית בפר"י נקבעת מדי יום, לא ניתן להבטיח את שיעור הריבית לכלל התקופה בה כספכם יושקע, והריבית מובטחת ליום ההפקדה בלבד. אך בסגירת פיקדון לתקופה של שבוע ומעלה, ניתן לבחור במסלול הנכון ביותר עבורכם. דוגמה טובה לכך הוא פיקדון ברירת ריבית, במסלול זה אין לכם צורך לבחור מראש בריבית קבועה או משתנה, אלא בסוף תקופת הפיקדון אנו עושים את החישוב גם לפי ריבית קבועה וגם לפי ריבית משתנה לכל התקופה בה כספכם הושקע, ומעניקים לכם את הריבית הגבוהה והמשתלמת מבין השתיים.

תרצה לבחור את המסלול המתאים לך ביותר? לחץ כאן והתאם לעצמך פקדון דיגיטלי

אין באמור לעיל בכדי להוות המלצה להשקעה או תחליף לייעוץ השקעות המותאם אישית על פי הצרכים הספציפיים של ועל כל לקוח בהתחשב בנתוניו האישיים.

  

אודות הכותב - מערך הכותבים של בנק ירושלים

בנק ירושלים הינו בנק המציע מגוון ייחודי של שירותים ומוצרים בנקאיים (משכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד) ללקוחות כל הבנקים. בנק ירושלים, שנוסד בשנת 1963, ממשיך כל העת לבצע מהלכים כדי להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים.

רוצה לדעת עוד על הבנק? למידע נוסף אודות בנק ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות