מחשבון משכנתא

מחפש כלי נוח לביצוע תכנון של משכנתא? מחשבון משכנתא יכול לסייע לך.

הנה כל מה שצריך לדעת עליו

מחשבון משכנתא הוא כלי נוח לכל מי שמתלבט בנוגע ללקיחת משכנתא לטובת רכישת נכס. לתוך מחשבון משכנתא ניתן להזין נתונים שיסייעו לבצע חישוב משכנתא, כגון סכום ההלוואה, תקופת ההחזר הרצויה, החזר חודשי רצוי, מדד וריבית, ולראות כיצד שינוי אחד הפרמטרים משפיע על האחרים. בנוסף, מאפשר מחשבון משכנתא לבדוק איך עלייה או ירידה של המדד תשפיע על התשלום החודשי ועל סכום המשכנתא הכולל.
מחשבוני המשכנתא מחולקים לשיטות החזר שונות (שפיצר וקרן שווה), למחשבונים לריבית קבועה, ריבית משתנה, צמוד מדד או ללא הצמדה, ועוד. אם המחשבון בו הנך משתמש לא מכיל את כל האפשרויות, רצוי שתבדוק את הנתונים בכמה מחשבונים שונים לפני שתגיע להחלטה בנוגע למשכנתא שלך.

למי מתאים מחשבון משכנתא?

המחשבון הוא כלי עזר ידידותי למשתמש שמתאים לכל מי ששוקל לקחת הלוואת משכנתא. הצגת הנתונים בו מאפשרת לראות את התמונה הכוללת ויכולה לסייע לכל אחד לקבל החלטה לגבי המשכנתא שלו.

איך עובד מחשבון משכנתא?

מחשבון משכנתא לוקח את כל הנתונים שאתה מזין לתוכו, כגון סכום ההלוואה, אורך התקופה הרצוי, החזר חודשי מקסימלי, לוח החזר, סוג הריבית ומציג לך את הנתונים באופן שמאפשר לך לראות את השפעת שינוי בכל אחד מהפרמטרים על הפרמטרים האחרים.
כך, מאפשר לך מחשבון משכנתא להבין מהם הנתונים שמבחינתך ניתן להתפשר עליהם ומהם הנתונים שחייבים להיות מקובעים.

מהם הנתונים שיש להזין במחשבון המשכנתא?

לאחר הכנסת הסכום הדרוש לתוך מחשבון משכנתא, כדאי לשחק קצת עם הפרמטרים, במיוחד עם הריבית. בנוסף לריבית, בעת ביצוע חישוב משכנתא רצוי גם לבדוק תקופות החזר שונות, הבדלים בהחזרים בעקבות שינוי שיטת ההחזר, ריבית קבועה או פריים או משתנה וכו'.

איך אני יודע, לאחר הבדיקה במחשבון, מה ההלוואה המיטבית בשבילי?

לכל אחד צרכים שונים ומטרות שונות, לכן אם חשוב לך החזר חודשי נמוך, ניתן להגיע לתוצאה זו באמצעות בחירת מסלולי משכנתא שונים או באמצעות הארכת תקופת ההלוואה, לעומת מקרה שבו חשוב לך לסיים את ההלוואה בזמן הקצר ביותר.
על מנת להבין איזה תמהיל מסלולים וריביות הוא האופטימלי בשבילך, ניתן "לשחק" במחשבון על מנת להגיע לתוצאה הרצויה או להתייעץ עם אחד מהבנקאים שלנו בסניפי הבנק או עם המומחים למשכנתאות במוקד.

איך ניתן לחשב כמה אני אחזיר בסוף המשכנתא?

ההחזר הסופי של המשכנתא יהיה סיכום של סכום ההלוואה שנטלת בצירוף הריבית על סכום זה והצמדה למדד על סכומים שנבחרו במסלולים צמודי מדד.

ניתן לברר את סכום ההחזר הכולל בתום ההלוואה במחשבון עלות המשכנתא באתר האוצר שלי

מתן האשראי כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

הבנק אינו אחראי בגין המחשבונים, לרבות נכונות החישובים ותוצאותיהם. הפנייה היא לצורכי נוחות בלבד.

בית משלך הוא לא חלום רחוק. תכיר את משכנתא טובה ירושלים

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות