בלוג

שוקל הלוואה לסגירת מינוס בבנק?

​​​​​​ברוב המקרים, התסריט הוא זהה: ההוצאות נערמות, ההכנסות מצטמצמות ויום אחד מגיע הטלפון מהבנקאי שאומר שזהו, חרגת מהמסגרת וחייבים לסגור את המינוס בבנק. לרוב תהיה בידיו גם הצעה להלוואה לסגירת מינוס בבנק.

ברגע שקיבלת את הטלפון הזה, דירוגך בבנק שלך משתנה וההצעה שתקבל לא תמיד תהיה התחרותית ביותר בשוק. כשהבנקאי שלך כבר נמצא על הקו, אתה עשוי להרגיש שאין לך אפשרויות, ושיש רק דרך אחת לסגירת המינוס והיא לקחת הלוואה מהבנק שלך. אך זהו אינו המצב.

רגע לפני שאתה נוטל הלוואה לסגירת המינוס, קרא ושקול האם זה הצעד הנכון בשבילך ומה כדאי לקחת בחשבון לפני שחותמים

הפתרון - לעשות הכול כדי לא לעמוד במצב הזה. ברגע שאתה מזהה חריגה בחשבון הבנק, ולפני שמתקשרים אליך, אתה יכול לבצע ארבעה צעדים מהירים:

  1. ​​להבין מדוע קיים מינוס בבנק והאם מדובר בחריגה זמנית או קבועה.
  2. לצפות הוצאות עתידיות, חיובים עתידיים על רכישות בתשלומים וכדומה.
  3. לתכנן תקציב לתקופה הקרובה שיאפשר לך לחיות בתוך מסגרת ההכנסות שלך.
  4. לבצע סקר שוק לנטילת הלוואה בתנאים מועדפים לסגירת המינוס שלך, כדי להימנע מתשלום ריבית גבוהה.

יש לך אפשרויות אחרות, תשתמש בהן

אנשים רבים שנכנסים למינוס בבנק חושבים שאין להם אפשרויות. הרי גם על הלוואה משלמים ריבית, ולכן הם מקבלים הצעות להלוואת באופן נמהר, כל עוד הן נמוכות יותר מריבית על מינוס בבנק. אך למעשה, שוק ההלוואות כיום הינו תחרותי, ולקוחות כל הבנקים יכולים לקבל הצעות אטרקטיביות גם מבנקים וגופים אחרים, כשלרוב הבנקים מציעים את ההצעות האטרקטיביות ביותר בזכות יכולת המימון העצמית שלהם.

מהי המשמעות של ריבית לסגירת מינוס בבנק?

מכיוון שמסגרת האשראי שלך הינה למעשה הלוואה לכל דבר, נטילת הלוואה לסגירת המינוס היא למעשה החלפת הלוואה אחת בהלוואה אחרת, בריבית נמוכה יותר.

איך לבחור הלוואה לסגירת מינוס בבנק?

כמובן שגובה הריבית מהווה שיקול, אך יש משתנה נוסף שכדאי להתייחס אליו והוא משך תקופת ההחזר. אם נכנסת למינוס כתוצאה מהוצאה לא צפויה, חופשה או אירוע חריג, כמו חתונה, שיפוץ, רכישת דירה או רכישת רכב או אם נכנסת למינוס כתוצאה מפעולה שעתידה לשפר את הכנסתך בעתיד – כמו: הוצאות לימודים, פיתוח עסק עצמאי וכדומה – כדאי לשקול הלוואה לטווח ארוך ולפרוש את ההוצאה החריגה על פני תקופה ארוכה יותר. כך ניתן יהיה להימנע מחריגה בהוצאות בתקופה הקרובה.

חשוב לנו לציין, שאיננו מעודדים את לקוחותינו לאמץ סגנון חיים שאינו תואם את רמת ההכנסה שלהם באמצעות הלוואות. לקוחות אלו עשויים למצוא את עצמם בתוך מספר חודשים עם מינוס בבנק ועם החזרי הלוואה שיהיה להם קשה לעמוד בהם. לכן, במקרים של חריגה קבועה ממסגרת האשראי ובמקביל לנטילת הלוואה לסגירת המינוס, אנו ממליצים לבצע ניהול תקציבי של משק הבית, לבחון את ההוצאות ולזהות מקומות שבהם ניתן לחסוך בכדי להישאר בתוך המסגרת.

מה מציעים לכם בבנק ירושלים?

אנחנו מציעים ללקוחות כל הבנקים הלוואה מידית של עד 100,000 ₪​, ללא צורך בביטחונות, לצד מדיניות החזרים גמישה של עד 6 שנים. מכיוון שאנחנו בנק קטן ויעיל, תנאי הריביות שאנחנו מציעים אטרקטיביים במיוחד. לפרטים נוספים או להגשת בקשה להלוואה און ליין.

אין באמור כדי להוות הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.