בלוג

מתי כדאי לבחור בפיקדון שמתחדש אוטומטית?

​אם אתה מעוניין לחסוך כסף לטווח קצר, פיקדון יאפשר לך לשמור על היתרה מחוץ לעו"ש השוטף שלך, כך שתישאר לך האפשרות להגדיר כספים למטרה מסוימת מבלי ש"יאכלו" ע"י כל ההוצאות השוטפות. אולם, בכדי שתוכל לבחור במסלול המתאים לך ביותר, כדאי שתכיר את הפיקדון המתחדש אוטומטית ואת האפשרויות אותן הוא מציע.

מה כולל פיקדון שמתחדש אוטומטית?

פיקדון שמתחדש אוטומטית הוא פיקדון שאין צורך לחדשו בסיום תקופת הפיקדון. ברגע שהתקופה מסתיימת, עומדת בפניך האפשרות למשוך את הסכום המופקד בחלקו או במלואו. פיקדון זה יכול להתבצע במטבעות שונים ולהימשך לפרקי זמן שונים. 

לפיקדון שמתחדש אוטומטית יש שני יתרונות עיקריים. ראשית, במהלך תקופת הפיקדון לא תצטרך לזכור מתי היא מגיעה לסיומה. פיקדון זה מאפשר לך ליהנות מתקופת הפקדה נוספת שתתחיל עם סיום התקופה הנוכחית, עד לנקודה בה תרצה למשוך את הכסף מתוכנית הפיקדון. ​

שנית, נקודות הזמן בהן מתבצע החידוש האוטומטי משמשות עבורך כנקודות יציאה, במהלכן ניתן להוציא חלק מסכום ההפקדה או את כולו, ולכן פיקדון זה מאפשר ליהנות מכסף נזיל גם במהלך תקופת הפיקדון.

מצד שני, לפיקדון מסוג זה יש גם חיסרון. כיוון שלרוב מדובר בפקדונות לתקופה קצרה, הריבית שיניבו תהיה נמוכה יותר מאשר פיקדון שייסגר מראש לתקופה הרצויה. למשל, פיקדון שבועי מתחדש שלא נמשך במשך 3 חודשים ייתן לרוב ריבית נמוכה בהרבה מפיקדון סגור ל-3 חודשים. לכן כדאי להחליט מראש האם יש סבירות גבוהה שתזדקק לכסף נזיל "מעכשיו לעכשיו", או שניתן לסגור את הכסף לתקופה קצת יותר ארוכה. ​

פיקדון שמתחדש אוטומטית הוא פיקדון שאין צורך לחדשו בסיום תקופת הפיקדון. ברגע שהתקופה מסתיימת, עומדת בפניך האפשרות למשוך את הסכום המופקד בחלקו או במלואו.

כיצד תוכל ליהנות מפיקדון שמתחדש אוטומטית?

בנק ירושלים מציע מספר סוגי פיקדונות שמתחדשים אוטומטית. הראשון הוא פיקדון שקלי מתחדש, המציע כיום ריבית מקסימלית של 80% מריבית בנק ישראל לכל הפחות. פיקדון זה מיועד לתקופה של שבוע או חודש, בסופה הוא מתחדש באופן אוטומטי בתנאי ריבית זהים לאלו שנקבעו בתחילת הפיקדון, עד לרגע בו תרצה למשוך חלק מהסכום או את כולו. 

הפיקדון השני שמתחדש אוטומטית הוא פיקדון מתחדש במט"ח, במסגרתו תוכל ליהנות מריבית קבועה לתקופה של שבוע או חודש, במרבית סוגי המטבעות, דולר ארה"ב, אירו, ליש"ט, דולר אוסטרלי וכו' עם אפשרות לחידוש אוטומטי, עד לרגע בו תרצה למשוך את כספך או עד תום התקופה שהוגדרה מראש. מלבד האפשרות למשוך את הפיקדון במלואו או בחלקו במועד חידוש הפיקדון, ניתן לקבל את הריבית לחשבון וכך ליהנות מכסף נזיל נוסף במועד החידוש, תוך המשך צבירת ריבית בפיקדון עד למועד החידוש הבא.

לחץ כאן לפתיחת פיקדון בבנק ירושלים

אין באמור לעיל בכדי להוות המלצה להשקעה או תחליף לייעוץ השקעות המותאם לנתוניו של כל לקוח באופן אישי ועל פי צרכיו הספציפיים