בלוג

האינטרנט של הדברים

בנק ירושלים מציע לכם להרוויח מהמהפכה הדיגיטלית, ללא סיכון קרן ההשקעה, באמצעות פיקדון מובנה "האינטרנט של הדברים"

טלפון חכם יש כמעט לכולם, אבל בתוך כמה שנים יהיה לנו גם בית חכם, עם מקרר חכם, נלבש חולצה חכמה עם נעליים חכמות וננהג ברכב חכם שמכיר היטב את העיר החכמה שבה אנחנו גרים. מה הופך את כל החפצים שלנו לחכמים? החיבור לאינטרנט. חיבור של חפצים שונים לרשת מאפשר לנו גם לשלוט בהם מרחוק (למשל, להדליק את הדוד חצי שעה לפני שאנחנו מגיעים הביתה) וגם לקבל מהם מידע שימושי מרחוק (למשל, מתי נגמר החלב במקרר). זה נקרא "האינטרנט של הדברים", ומדובר באחת המהפכות הדיגיטליות המעניינות ביותר שמתרחשות כעת – שהופכות את האינטרנט מרשת של מחשבים לרשת של "דברים".  

כבר היום רואים את ניצני המהפכה, בעיקר במגזר העסקי והציבורי, עם קוצבי לב שמשדרים את המידע ישירות לרופא או מערכות לדיווח על עומסי תנועה, וכמו בכל מהפיכה - היא תתחיל לאט אבל התחזיות צופות כי תתקדם מהר. כשתראו את בני הנוער מסתובבים עם חולצה שהיא גם נגן מוזיקה או כשתמצאו את עצמכם שולחים מייל למכונת הכביסה שלכם, תדעו שהיא כבר הושלמה. 
האנליסטים מעריכים שעד שנת 2020 מספר ה"דברים" שיהיו מחוברים לאינטרנט יכפיל את עצמו פי 40, ומניות הסל  של הפיקדון "האינטרנט של הדברים" עוקבות  אחרי כעשר מניות של חברות שעשויות ליהנות בדיוק מהעלייה הזו, כמו Apple ,Samsung ,Cisco ,GoPro ,Ericsson ועוד, מתוך הנחה שבעוד מספר שנים תחום זה הולך לנסוק מעלה.

מה לזה ולפיקדון בנקאי?

זה לא סוד שכבר מספר שנים הירידה של הריבית שוחקת את הרווחים מפיקדונות, ונכון להיום התשואה הממוצעת מפיקדונות בבנקים לתקופות קצרות עומדת על פחות מ-1%. במצב זה השקעה בשוק ההון נראית אטרקטיבית יותר אבל הסיכון הכספי מטריד הרבה מהלקוחות שלנו. לכן, במיוחד עבור אנשים המחפשים פוטנציאל תשואה גבוה אולם לא מעוניינים לסכן את קרן ההשקעה, פתחנו פיקדון מובנה חדש שנקרא "האינטרנט של הדברים". פיקדון "האינטרנט של הדברים" מאפשר ליהנות משני העולמות: קרן ההשקעה מובטחת, ובנוסף ביצועים של שוק ההון.

פיקדון "האינטרנט של הדברים" מתאים ללקוחות המתעניינים בהשקעה בשוק ההון אבל אינם מעוניינים לסכן את קרן ההשקעה.

 למי זה מתאים?

פיקדון מובנה "האינטרנט של הדברים" מתאים לאנשים עם חזון ועם ראייה קדימה, סטארט-אפיסטים בנשמה, מתוך הנחה שאת הרווחים כולנו נראה בעוד כמה שנים. כמו כן, הפיקדון מתאים ללקוחות המתעניינים בהשקעה בשוק ההון אבל אינם מעוניינים לסכן את קרן ההשקעה. הסיכון העיקרי בפיקדון זה הוא הפסד הריבית האלטרנטיבית שהיא גם ככה מאוד נמוכה בימים אלה.

ומה לגבי האותיות הקטנות?

אנחנו בבנק ירושלים מאמינים בשקיפות מלאה לאורך כל הדרך, לכן אין אותיות קטנות. תנאי הפיקדון הם כאלה:

  • אין סיכון כלל לקרן, כלומר לסכום ההשקעה הראשוני. הסיכון העיקרי הוא הפסד הריבית האלטרנטיבית.
  • מדובר בפיקדון למשך 3 שנים, הצמוד לסל המורכב מעשר מניות של חברות העוסקות בתחום "האינטרנט של הדברים"  כשהתשואה תחושב לפי ממוצע משוקלל של כל אחת ממניות הסל בנפרד , לכל מניה נקבעה תקרת תשואה מקסימלית של 50%, במידה והמניה לא נגעה או עברה את התקרה – התשואה לחישוב הממוצע תהיה התשואה המלאה של אותה המניה חיובית או שלילית.
  • במקרה של נגיעה או חריגה מהתקרה תשואת המנייה לצורך הממוצע תחושב לפי 8% לכל התקופה
  • התשואה על הפיקדון צמודה גם לדולר ארה"ב.
למידע נוסף על פיקדון "האינטרנט של הדברים" ולהצטרפות לחצו כאן.

ההצטרפות לפיקדון מובנה "האינטרנט של הדברים" עד ל-12.8.15 בלבד, ולפי שיקול דעת הבנק. יובהר כי אין באמור לעיל בכדי להוות המלצה להשקעה או תחליף לייעוץ השקעות המותאם אישית לצרכים הספציפיים של כל לקוח בהתחשב בנתוניו האישיים, אשר יתבצע מול כל לקוח כתנאי לרכישת הפיקדון. כל השקעה בנכס פיננסי עשויה להיות כרוכה בסיכון. בהצעת מוצר זה הבנק עוסק בשיווק השקעות